12 najlepszych rzeczy, które zjadłem w 2012 r.

Kate, zaryzynowe, składa się z linków partnerskich. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, zarobię prowizję bez dodatkowych kosztów. Dziękuję!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Jeśli czytasz tę stronę od dowolnego czasu, wiesz, że zwykle szaleję, gdy jedzenie jest w pobliżu. Uwielbiam jedzenie, a jem przez nowe miejsca to jedna z moich absolutnie ulubionych części podróży.

Tak dobrze jadłem w tym roku – ale jakie były najlepsze dania ze wszystkich? Podjąłem decyzję o zaokrągleniu pierwszej 12. Kiedy zacząłem zawężać żywność z 2012 roku w tym poście, trzymałem w pobliżu tkankę, aby wytrzeć powstałą ślinę. Zanim skończyłem, miałem ręcznik plażowy.

Oto 12 najlepszych rzeczy, które zjadłem w 2012 roku!

12. čevapićiki w Sarajewie, Bośnia

Pierwszy element na mojej liście jest trochę dziwna. Nienawidzę surowej cebuli i nigdy nie byłem w stanie ich tolerować – z wyłączeniem tego niezwykłego dania. To tylko chleb pita, mięso (najprawdopodobniej cielęca) i mnóstwo surowej cebuli, ale te trzy składniki razem odblokowują coś magicznego. Znalazłem pragnienie čevapićiki!

Gdzie to zdobyć: możesz je znaleźć w Bośni i Bałkanach. Jest to wymawiane Chev-up-chee-kee. Za jednego nigdy nie zapłacisz o wiele więcej niż 5 marek (3 USD).

11. Rocambolesc Gelato w Gironie w Hiszpanii

Wcześniej woskowałem poetycką o tym gelato. Rocambolesc robi jedne z najlepszych i absolutnie najbardziej kreatywnych lody, jakie kiedykolwiek widziałem. Moje morelowe gelato było zwieńczone syropem mandarynkim, ciastem z zielonej herbaty i Fior de Coco. Absolutnie imponujące – i to nie każdego dnia podawane są lody przez jednego z najlepszych szefów kuchni na świecie!

Gdzie to zdobyć: Rocambolesc jest w sercu Girona, idealny przez Eiffel Bridge. Takie stożka przywróci ci około 4 € (5 $).

10. Pastels de Nata w Evora, Portugalia

W tym roku stałem się trochę uzależnionym od kofeiny w Portugalii, zajmując każdą szansę, że muszę zatrzymać się na espresso. Czemu? Dla towarzyszących pastelom de NATA kremowe tarty jajeczne, które są podstawą portugalskiej diety! Miałem ich kilkadziesiąt w ciągu miesiąca w Portugalii, ale najlepszy był w kawiarni w évora.

Gdzie to zdobyć: Pastels de Nata są w każdej kawiarni i piekarni w Portugalii. Nie pamiętam nazwy tej kawiarni, ale była to jasna, nowoczesna kawiarnia idealna na głównym placu w évora. Zapłacisz około 1 € (1,20 USD) każdy.

9. Arbroath Smokie w Arbroath w Szkocji

Co to jest Smokie? Patch, który jest wypatroszony, wysuszony i wędzony w szkockim mieście Arbroath – i prawdopodobnie najlepszej ryby, jakie kiedykolwiek próbowałem. Zatrzymaliśmy się tutaj w drodze powrotnej z Shetland i każdy zebrał Smokie, który trzymaliśmy i jedliśmy jak lody. Nigdy nie smakowałem ryb tak bogatych i aromatycznych.

Gdzie to zdobyć: Zatrzymaliśmy się w M&M Spink w Arbroath. Koszty różnią się w zależności od wagi, ale absolutnie nie zapłaciłem znacznie więcej niż 3 GBP (4,50 USD).

8. Stek jagnięce z sfermentowaną solą jagnięciny w Tórshavn, Wyspach Owae

Sól jest zazwyczaj składnikiem, który ma największą różnicę w naczyniu. Jeśli chodzi o sól wykonaną z fermentowanej jagnięciny, podniosła to danie do 11! Jeśli istnieje jakiś sposób, aby uzyskać danie z smacznego do zmieniającego życie, po prostu dodaj odrobinę sfermentowanej soli jagnięcej. Miałem to jako jeden z pysznych, kreatywnych kursów w Koks, najbardziej uznanej restauracji na Wyspach Faroe.

Gdzie to zdobyć: Koks znajduje się w hotelu Føroyar w stolicy Tórshavn. Restauracja korzysta z menu czterech/sześciu/ośmiododowych dla 460/680/850 Kroner (82/122/152 USD).

7. Skyrcake w Reykjavik, Islandia

Islandczycy uwielbiają ich Skyr – gruby, cierpki jogurt. Na robocze popołudnie osiedliłem się w Funky Laundromat Cafe i kupiłem kawę i skyrcake. Kawałki ciastek owinięte warstwami na warstwach Skyr i zwieńczone bujnymi, soczystymi jagodami i kawałkami białej czekolady? Menu szczyciło się zdrowiem dania; Dzieliłem się, jak pyszne było!

Gdzie to zdobyć: kawiarnia LAUNDROMAT znajduje się w centrum Reykjavik. Skyrcake kosztuje 850 ISK (7 USD).

6. Deser po deserach w Constantia w Południowej Afryce

Po oddaniu się przepiórki Velouté, steku cielęciny i dziwacznej pasji, różowej pianki i deseru bez bezduszki w La Colombe w Constantia, sercu południowoafrykańskiego kraju białego wina, myślałem, że skończyłem. A potem, po wyczyszczeniu naszych płyt, pojawił się deser. Musieliśmy wypróbować jeden z każdego: Ruchów Maple, Rose Turkish Delights, Lemon Fincisters, Peach Parkmallows i solone karmelowe trufle. I och, czerpałem przyjemność z każdego z nich.

Gdzie to zdobyć: la colombe. Menu ustawione kosztuje 570 RAND (65 USD) i obejmuje Amuse Bouche, trzy kursy, środki czyszczące i tę płytę deserów po deserach.

5. Breizh Cafe Crepes w Paryżu we Francji

Moi kumple Edna tak bardzo zachwycali się Breizh Cafe, że umierałem, żeby przejść od momentu, w którym przyjechałem. I była idealna – Ashley i Mario i ja wkrótce odkryliśmy, że były to absolutnie najlepsze naleśniki i galets w Paryżu. Zapomnij gdzie indziej – to prawdziwa okazja. Tnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *