HOW STACI DIDN’T let A medical condition prevent HER traveling

Posted: 2/6/18 | Feb 6th, 2018

I first met Staci when she came to one of my meet-ups in new York City. She wanted to thank me for helping her travel the world.

See, for her, it’s not as simple as just getting on a plane and going somewhere. Staci was born with a rare genetic condition that has left her deaf, with fused fingers and jaw, and a host of other medical issues. determined to not sit on the sidelines, Staci has worked hard to overcome the obstacles before her so that she can make her travel dreams a reality.

So, without further ado, here’s Staci!

Nomadic Matt: Hi Staci! Opowiedz nam o sobie!
Staci: My name is Staci and I’m 28 years old. I happen to have Nager syndrome, a super rare genetic condition wherein I was born with fused jaws, fused elbows, four fingers, and deafness, to name some fun facts about it. I’ve had many surgeries to correct a lot of issues and increase my quality of life.

I was born in Seattle and moved to an incredibly rural town in new York when I was ten. I’ve always had an interest in languages and other cultures.

Even though I’m deaf, I easily excelled in Spanish past my third-grade hearing classmates because I found it fun and challenging. My other loves are history and art and yes, they got combined into a bachelor’s in art history and museum professions.

I like anything that challenges me, and I hate being stagnant.

How did you get into travel?
When I was growing up, my family made various trips around the United States, but it wasn’t until my senior year at a small high school for the deaf that I went to Italy and Greece with the senior and junior classes.

There, I finally experienced what it’s like to travel, even though I felt stifled by the chaperones and the itinerary. but it gave me a taste, and I wanted more. I became addicted to the idea of freedom.

In 2010, I was supposed to go to Montreal with a friend for spring break, but she had to drop out. I went ahead anyway and experienced the freedom of solo travel: I could do whatever I wanted without any set plans. Kocham to.

I took off for Germany, in March 2011, which kick-started my months-long trip through Europe. I didn’t tell my family for a few weeks, because I didn’t want to be discouraged and made to stay home.

I explored Germany, Austria, Slovenia, Croatia, Bosnia, and Serbia.

I fell in love with Belgrade and stayed there for two months until I had to return home in August due to a broken arm.

In 2012, I went to Nicaragua for spring break. It was my first taste of Latin America, and I knew I wanted to learn more Spanish.

Then in 2013 and 2014, I went to Mexico, which quickly became my favorite country—one that I want to move to in the future. I felt connected there and I could be as independent as I wished.

It was also easy to get more of my special food at a large grocery store, even if it was expensive compared to local food. In 2015, I headed to Ecuador on spring break, and in 2016, I found a cheap flight to Iceland—seeing the northern lights was easily the highlight of my week there.

2017 featured a birthday trip to the Philippines, my first Asian country. recently I spent a month in Mexico visiting my friends and hanging out like a local.

What’s been the biggest lesson so far?
Asygnowanie. I had zero ideas about budgeting on my first huge trip and overspent so much. I have gotten better with it, but I still struggle. For example, my mom had to help me with a $130 domestic flight in Iceland because I was so horrible at budgeting.

Another struggle is overpacking. even if I manage to pack a just week’s worth of clothes, it’s too much, because I have to also bring many bottles of my special food.

How did you fix these mistakes? how did you get better at them?
Well, as for budgeting, I learned that I need more money than I thought, so I saved more. now I also tend to focus on places that are cheap for the most part, and if my original plans fall through, I have backup plans so I don’t have to spend unexpectedly or borrow money. I have gotten better with money, but I do still slip up.

When it comes to packing, I try my best to pack only 3-4 bottoms and several dresses, but I still have a tendency to pack too many shirts. Being short in height, a lot of my clothes are on the small side, which it makes it easy to overpack my backpack. I do try to pack two pairs of shoes max, besides flip-flops, but my favorite waterproof Dr. Martens shoes definitely take up a lot of room when I’m not wearing them. I stuff socks into my shoes, and I always roll my clothes.

Since I do have a habit of going shopping while traveling, I try to not pack too much, only to end up with an even heavier backpack when I return. When I was in Europe the first time, I shipped things home because my backpack was getting heavy with stuff I got for my family and with cold-weather clothes I no longer needed in warmer weather.

Now, I basically layEee tak bardzo, jak mogę, jedzie do chłodniejszego miejsca.

Jakie są zasoby dla osób niesłyszących?
Szukaj świata Calvina Younga jest dobrym zasobem dla osób niesłyszących, ponieważ sam jest głuchy. Ma bardzo aktywną stronę na Facebooku i pokazuje różne palec i oznaki różnych krajów. Łączy także z innymi pomocnymi zasobami, które zachęcają więcej osób niesłyszących do podróży.

Inną opcją nie jest bariery Joela Barisha. Publikuje vlogów, w których spotyka niesłyszących mieszkańców na całym świecie i pyta ich o ich pracę i życie. Jest także założycielem Deafnation, który koncentruje się na głuchych „języku, kulturze i dumy”.

Jak komunikujesz się, czy język migowy jest inny w każdym innym języku?
Zawsze mam ze sobą iPhone’a, ale notuję też notatnik w torebce, gdy korzystanie z telefonu nie jest idealne (bezpieczeństwo lub nie jest ładowane). Jest też międzynarodowy język migowy, ale nie wiem, chociaż znam trochę meksykańskiego języka migowego. Kiedyś byłem w stanie mówić, ale zdarzyło się komplikacje medyczne, więc w tej chwili mówienie nie jest możliwe. Jestem najgorszy w czytaniu warg i chociaż noszę aparaty słuchowe, po prostu wolę pisać.

Wspomniałeś, że masz stopioną szczękę, więc trudno jest jeść. Czy podróżujesz tylko przez krótkie okresy? Jak poruszasz swoje potrzeby medyczne podczas podróży? Czy po prostu nosisz wszystko ze sobą?
Zespół Nagera utrudnia jedzenie. Niedawno miałem operację, aby otworzyć szczęki i była to pierwsza udana operacja; Nadal jednak nie mogę jeść solidnego jedzenia, ponieważ potrzebuję terapii, aby te nieużywane mięśnie do pracy i inne zabawne rzeczy medyczne.

Wszystkie wyzwania, jakie spotkałem, były związane z moim jedzeniem. Robienie jest łatwe i nie mogę po prostu przynieść pięciu pudełek lub 16 butelek, ponieważ podróżuję solo i przekroczyłoby limit masy loty i uniemożliwił mi pakowanie. Wszędzie w Europie, a nawet w niektórych innych krajach, nie mogę znaleźć specjalnego jedzenia i pozostałem bez wielu opcji żywienia z powodu połączonych szczęk. Zupy nie mogą mnie napełnić, a koktajle, koktajle mleczne itp. Nie są też rozwiązaniem, ponieważ zbyt łatwo jest schudnąć, co jest dla mnie bardzo złe.

Niezwykle łatwo jest mi się dławić małe kawałki jedzenia, więc nie mogę po prostu jeść groszku, ryżu ani kukurydzy, i nie lubię tłuczonych ziemniaków.

Moje jedzenie służy do celów żywieniowych, a ja piję około 7+ butelek dziennie, aby mnie napełnić. Podróżowanie przez kilka miesięcy zależy od tego, czy jestem w stanie zdobyć jedzenie, czy nie. Nie mogę znaleźć zapewnienia plus w Europie, czy to w aptekach, czy dużych sklepach spożywczych, więc zapomnij o moim pobycie na dłuższą metę. Przynajmniej w Meksyku mogłem go łatwo znaleźć i dlatego mogę tam zostać przez kilka miesięcy, jeśli chcę, ale jest to drogie, a koszty zjada moje budżet.

Jeśli chodzi o zabieranie ze sobą jedzenia, kiedy latam, zawsze trzymam linię TSA, ponieważ muszą przetestować moje jedzenie – i czasami otwierać butelkę (potem piję tę butelkę przy mojej bramie). Zawsze noszę notatkę lekarza, aby pokazać agentom, i staram się być tak przyjemny, jak to możliwe, aby wszystko stało się gładsze i szybsze.

Kiedy miałem postój w Taipei w drodze na Filipiny, bezpieczeństwo i zwyczaje były bardziej intensywne z moim jedzeniem, i denerwowałem się, że nie pozwoli mi go ze sobą zabrać ze sobą, mimo że pokazałem notatkę mojego lekarza, ale na szczęście ja nie miał problemów.

Kiedy podróżuję, noszę wszystko ze sobą. Uwielbiam to, że loty międzynarodowe umożliwiają bezpłatne torby sprawdzone, więc wykorzystuję to, ale mimo to często nie mam miejsca na jedzenie w moim plecaku. Więc moje torby podręczne są niesamowicie ciężkie z wieloma butelkami, które przynoszę. Jeśli uda mi się spakować jedzenie w moim plecaku sprawdzonym, nawet gdy są wrzucone do worka na śmieci, aby zapobiec rozlaniu jedzenia na cały czas, zawsze uważam, że worka na śmieci rozerwana z powodu inspekcji TSA, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku .

Czy istnieje duża społeczność podróżników z Twoim stanem, z którego można uzyskać wsparcie i informacje?
Cóż, ponieważ mój stan jest niezwykle rzadki i wymaga tak wielu operacji, aby poprawić nasze życie, nie jest to duża grupa, prawdopodobnie setki ludzi. Jednak co dwa lata fundacja zespołu Nagera i Millera organizuje konferencję gdzieś w Ameryce. Nie chodzę do tych, ponieważ zwykle jestem jednym z niewielu, którzy używają ASL (lub jedynego) i często trudno jest odnosić się do innych, których doświadczenia różnią się od moich.

Istnieje również prywatna, międzynarodowa grupa na Facebooku dla osób z zespołem Nagera i członkami ich rodziny, ale ponieważ jest to grupa prywatna, nie zamierzam jej dzielić, ponieważ nie chcemy zastraszania.

Jakie były twoje ulubione doświadczenia?
Jednym z moich ulubionych doświadczeń było oglądanie północnych świateł na Islandii. W tym tygodniu padało prawie każdego dnia i pewnego dnia śnieg. Ale ostatnio tam było słonecznie i tamtej nocy było jasne, więc mogłem je zobaczyć.

Moim innym ulubionym doświadczeniem były Filipiny, ponieważ było to ReZarybialny kraj, nawet gdybym nie mógł znieść upału. Widziałem Tarsierów (rodzaj naczelnych) i czekoladowe wzgórza i pływałem w wygodnych wodach Palawana.

Ale moją ulubioną rzeczą jest podróż do wielu niezwykłych miejsc i poznanie ich i ich kultury. Jestem wielką historią i kujonem i jestem tak podekscytowany, kiedy odwiedzam historyczne miejsca i muzea, takie jak El Tajín, Teotihuacán, Museo Nacional de Antropología i Museo El Tamayo w Meksyku lub El Museo de arte PROTOLOMBINO CASA DEL ALABADO , Muzeum poświęcone historii przedkolumbijskiej w Quito, Ekwador.

Jaka jest Twoja rada dla nowych podróżników?
Dokonaj spotkania z miejscowymi podczas podróży. Couchsurfing i Airbnb to moje ulubione sposoby na spotkanie z miejscowymi podczas podróży.

Wspaniale jest dowiedzieć się o kulturze odwiedzanego miejsca.

Ale znowu jestem wielkim kujonem sztuki i historii i dlatego jestem niezwykle zainteresowany poznawaniem kultur i języków. Mimo że jestem głuchy, nigdy nie miałem żadnych problemów komunikacji i z jakiegoś dziwnego powodu, mimo że jestem nieśmiały jak diabli, jestem bardziej towarzyski i chętnie rozmawiam z ludźmi spoza Ameryki.

Stać się kolejną historią sukcesu

Jedną z moich ulubionych części tej pracy jest słuchanie historii podróży ludzi. Inspirują mnie, ale co ważniejsze, inspirują cię również. Podróżuję w określony sposób, ale istnieje wiele sposobów finansowania podróży i podróży po świecie. Mam nadzieję, że te historie pokażą, że istnieje więcej niż jeden sposób podróży i że osiągnięcie celów podróży należy osiągnąć swoje cele podróży. Oto więcej przykładów ludzi, którzy pokonali przeszkody i sprawiły, że ich podróże marzy stały się rzeczywistością:

Podróżowanie The World Blind: wywiad z Danem

Jak Jim nie pozwolił, aby nowa niepełnosprawność zmieniła jego podróże

Rasizm w drodze: wywiad z Alexem

Jak ta 70-letnia para tradycyjnie podróżowała po świecie

Jak podróżować po świecie za 50 USD dziennie

Mój najlepiej sprzedający się przewodnik w miękkiej oprawie w New York Timesa po podróży światowej nauczy Cię, jak opanować sztukę podróży, aby zejść z utartej ścieżki, zaoszczędzić pieniądze i mieć głębsze wrażenia z podróży. To twój przewodnik do planowania A, który BBC nazwał „Biblią dla podróżników budżetowych”.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i zacznij czytać go już dziś!

Zarezerwuj swoją podróż: porady logistyczne i sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Znajdź tani lot za pomocą Skyscanner. To moja ulubiona wyszukiwarka, ponieważ wyszukuje strony internetowe i linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze wiesz, że żaden kamień nie został obrócony.

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, użyj Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów i hoteli.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie podróży ochroni cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą i odwołaniem. Jest to kompleksowa ochrona na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moje ulubione firmy, które oferują najlepszą usługę i wartość, to:

Bezpieczeństwo (najlepsze dla wszystkich)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie ewakuacji)

Gotowy do zarezerwowania podróży?
Sprawdź moją stronę zasobów dla najlepszych firm do użycia podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam podczas podróży. Są najlepsze w klasie i nie możesz się pomylić, używając ich podczas podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *