10 najlepszych podróży z Paryża

Ostatnia aktualizacja: 2/2/20 | 2 lutego 2020

Paryż jest jednym z moich ulubionych miast na świecie z wielu powodów. Cholera, kocham to tak bardzo, że obecnie tu mieszkam!

To miasto ma wszystko – i naprawdę zajmie całe życie. Nawet po dziesięcioleciu chodzenia tutaj i miesięcy tutaj wciąż znajduję nowe rzeczy do zobaczenia i zrobienia!

I chociaż samo miasto ma milion i jeden zabytki do odwiedzenia, są też wspaniałe jednodniowe wycieczki z Paryża, które mogą pomóc ci uciec z miasta – i zobaczyć, co jeszcze ten niesamowity kraj ma do zaoferowania.

Od historycznych winnic po średniowieczne zamki po tandetne miejsca podróżujące, jest wiele w niewielkiej odległości od miasta.

Oto niektóre z najlepszych jednodniowych wycieczek z Paryża (przynajmniej moim zdaniem):

Spis treści

Pałac Wersalu

Château de Fontainebleau

Château de Chantilly

Reims

Plaże D-Day

Giverny

szampan

Rouen

Orlean

Disneyland

1. Pałac Wersalu

Od wykwintnych ogrodów po luksusowe wnętrza, Pałac Wersalu jest naprawdę widocznym.

Położona zaledwie 20 km od Paryża była główną rezydencją królów Francji przez ponad 100 lat, aż do rewolucji francuskiej. Kiedyś tylko niewielka loża myśliwska, początkowo została przekształcona w właściwy château przez Ludwika XIII, który kupił otaczającą ziemię, aby przedłużyć swój park i ogrody. Ostatecznie Louis XIV (czyli The Sun King) zamienił to w luksusową wiejską posiadłość jako sposób na ucieczkę z Paryża i zmniejszenie uścisku francuskiej szlachty. Ogromny i dekadencki symbol władzy królewskiej, Versailles zapewnia niesamowity wgląd w historię francuską, podkreślając ostentacyjne życie byłych monarchów.

Pałac Versailles jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w pobliżu Paryża, a ponad 10 milionów ludzi rocznie rodziło teren. Aby uniknąć najgorszych tłumów, spróbuj sprawdzić w ciągu tygodnia.

Jeśli zdecydujesz się przejść na trasę z przewodnikiem, sprawdź, aby uzyskać przewodnik. Mają dostępne różne wycieczki!

Place d’Armes, Wersale, +33 1 30 83 78 00, en.châteauversailles.fr. Otwarte we wtorek – niedziela w godzinach 9–17:30, z ostatnim wpisem o 17:00 (zamknięte poniedziałki). Bilet „The Passport” da ci wstęp na wszystkie wycieczki pałacowe (teren, Trianon Palace i Marie Antoinette majątkowy), muzyczny pokaz fontanny, muzyczne ogrody i wystawy; Kosztuje 27 EUR (za jeden dzień) lub 30 EUR (przez dwa dni). Aby się tam dostać, zabierz linię Rer C do Wersalia Chateau lub pociąg SNCF z Gare Montparnasse do Versailles Chantiers.

2. Château de Fontainebleau

Położony około 75 km od Paryża, jest to jedna z największych królewskich nieruchomości w kraju. Zbudowany w XII wieku, był okupowany stale przez ponad siedem stuleci i jest obecnie miejscem światowego dziedzictwa UNESCO, a także muzeum narodowym. Początki pałacu pochodzą również z loży myśliwskiej używanej przez królów Francji, z dodatkami budowanymi na przestrzeni lat, z których najbardziej fantazyjne pochodzą z XIV i XV wieku.

Podobnie jak Wersale, są tutaj luksusowe pokoje i apartamenty, w tym wspaniała i ozdobna sala balowa, a także tron ​​Napoleon. Château był również używany jako baza operacyjna NATO po II wojnie światowej do 1966 r., Kiedy została przywrócona, zdobywając status UNESCO w 1981 r.

77300 Fontainebleau, +33 1 60 71 50 70, ChâteaudeFontainebleau.fr. Sam Château jest otwarty 9:30-17:30 (do 18:00 latem). Parki są otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wstęp wynosi 12 EUR na osobę, z dostępnymi rabatami. Mieszkańcy UE poniżej 25 roku życia, a także wszyscy goście poniżej 18 roku życia, mogą zjeść podróż Grand Apartments całkowicie bezpłatnie.

3. Château de Chantilly

Ten historyczny Château znajduje się zaledwie 60 minut od Paryża samochodem. Został zbudowany w 1560 roku przez rodzinę Montmorency, jedną z szlachetnych rodzin. Jest otoczony około 8 000 hektarów lasu i przez lata widział różne dodatki, w tym poważną renowację po zniszczeniu jego części w rewolucji francuskiej. Kiedy ostatni właściciel Château zmarł bez synów, stał się publicznym miejscem historycznym.

Wokół posiadłości znajdują się wodospady i kanały, a także niektóre fontanny, ogrody kwiatowe i ogrody w stylu chińskim. Na zewnątrz znajdziesz także wiele rzeźb, co czyni go wspaniałym miejscem do odpoczynku i wyboru na spacer.

Château jest także domem dla Musée Condé, który został otwarty w 1898 roku. Posiada ponad 1000 obrazów, 1500 rękopisów, 2500 rysunków i 30 000 książek w bibliotece!

60500 Chantilly, +33 3 44 27 31 80, dominedechantilly.com/fr. Otwarte codziennie w godzinach 10–18 w lecie i 10:30-17:00 w zimie. Wstęp wynosi 8 EUR za park, 17 EUR dla parku i château oraz 30 EUR dla parku, château i pokaz jeździeckiego. Samochodem podróż trwa nieco ponad godzinę przez A1 lub A3.

4. Reims

To małe miasto znajduje się zaledwie 140 kilometrów od Paryża i odegrało znaczącą rolę w historii francuskiej. Reims zyskał na znaczeniu podczas tImperium Rzymskie, a kiedy Cathédrale Notre-Dame de Reims (Katedra Reims) została ukończona w XV wieku, stało się miejscem, w którym każdy król Francji został koronowany (z kilkoma wyjątkami). Podobnie jak Notre-Dame w Paryżu, ta gotycka katedra oferuje dwie duże wieże. Został również ogłoszony miejscem światowego dziedzictwa UNESCO w 1991 roku. Podczas gdy w mieście nie przegap widzenia fortyfikacji miasta; Wiele z nich, w tym Fort de la Pompelle, widziało walkę w I wojnie światowej I.

Możesz dotrzeć do Reims samochodem przez A4. Podróż potrwa około 95 minut. Istnieje również pociąg od Gare de l’Est Run przez SNCF, który zajmuje 50-90 minut; Bilety kosztują około 30 EUR za osobę.

Chcesz podróżować w Europie jak ekspert?

Uzyskaj wszystkie moje najlepsze sugestie dotyczące podróży Europy, a także całkowicie bezpłatny zestaw narzędzi do planowania, który obejmuje następujące przewodniki wysłane do Twojej skrzynki odbiorczej:

Jak pozostać po 90 -dniowym limicie

61 Wspólne wskazówki dotyczące podróży

Najwyższa lista kontrolna pakowania

Moje ulubione firmy do użycia

Mój przewodnik po planowaniu podróży krok po kroku

Wyślij mi wskazówki dotyczące podróży!

5. Plaże D-Day

6 czerwca 1944 r. Siły sojusznicze zaatakowały Normandię, w tak zwanym Operacji Overlord. Praktycznie 160 000 żołnierzy przekroczyło kanał La Manche tego dnia. Dzisiaj możesz sprawdzić niektóre z pozostałych fortyfikacji i bunkrów, a także kilka cmentarzy i muzeów.

Plaże znajdują się niecałe trzy godziny od Paryża samochodem, co jest najlepszym sposobem na zwiedzanie regionu, ponieważ będziesz mieć znacznie większą swobodę i elastyczność w swoim harmonogramie. Jeśli wolisz nie prowadzić, możesz zarezerwować zorganizowaną podróż z Paryża, która zabierze Cię do głównych miejsc w ciągu dnia; Spodziewaj się zapłacić około 150 EUR za osobę.

6. Giverny

Ta malownicza wioska znajduje się 80 km od Paryża i jest znana z tego, że jest domem popularnego malarza Claude Moneta, założyciela ruchu impresjonistów. Podczas spaceru po znanych ogrodach rozpoznasz sceny z niektórych jego wielu znanych dzieł. To jak przechodzenie przez samą historię sztuki. Pamiętaj, aby sprawdzić dom Monet, a także Muzeum Sztuki!

Wielu innych impresjonistycznych artystów również przeprowadziło się do Giverny, co czyni go wspaniałą jednodniową wycieczką dla każdego zainteresowanego historią sztuki lub sztuki.

Podróż do Giverny potrwa około 80 minut samochodem przez A14 i A13. Jeśli nie masz pojazdu, możesz pojechać pociągiem do Poissy, a następnie pojechać autobusem, ale podróż zajmie praktycznie trzy godziny i kosztuje około 35 EUR za osobę.

7. Szampan

Region szampana jest znany z – zgadłeś – produkując szampan. Tylko wina pochodzące z tego regionu są technicznie nazywane „szampanem”, co czyni to epicentrum wszystkich rzeczy szampana. Choć długa jednodniowa wycieczka z Paryża, możliwe jest potknięcie winnic i spróbowanie win regionu w ciągu jednego dnia. Jeśli nie masz samochodu, możesz wybrać się na wycieczkę z spacerami po Paryżu, który biegnie w okolicy.

Region szampana znajduje się na wschód od Paryża. Możesz się tam dostać za nieco ponad dwie godziny z samochodem przez A11. Podróż może zabrać się na miejsce od 1 godziny 45 minut do 4 godzin przez pociąg; Spodziewaj się, że zapłacisz 25-50 EUR za bilet kolejowy.

8. Rouen

Podobnie jak Reims, Rouen ma swoją piękną katedrę. Zbudowany w XI wieku, wieże nad wieloma miastami (podobnie jak Notre-Dame w Paryżu). Sam Rouen jest wiele godnych uwagi, ponieważ miejsce, w którym Joan of ARC była męczennikiem, i możesz sprawdzić jej pomnik, nie wspominając o innych historycznych miejscach (takich jak Château Bouvreuil).

Do Rouen może dotrzeć samochodem w niecałe dwie godziny przez A13. Pociągi bezpośrednie potrwają około 90 minut i kosztują około 30 EUR za osobę.

9. Orléans

To piękne miasto znajduje się nad rzeką Loire około 2 godziny od Paryża. Znajdziesz piękne średniowieczne domy, które naprawdę dają Orléanom konwencjonalny europejski charakter. Nadal jest w użyciu mnóstwo średniowiecznych budynków, które sięgają XIV i XV wieku. Jest tu także niesamowite muzea, w tym otrzeźwiający Muséee Mémorial Des Enfants du Vel d’iv, który podkreśla deportację Żydów i Romów do obozów koncentracyjnych podczas II wojny światowej i Joan of Arc Museum.

Do Orléans może dotrzeć samochodem w około 1 godzinę 30 minut przez A10 lub N20. Bezpośredni pociąg zajmie około tego samego czasu i kosztuje około 20 EUR za osobę.

10. Disneyland

Jasne, to nie jest najbardziej ryzykowne wrażenia z podróży, ale z pewnością jest to zabawne! Disneyland Paris (45 km na wschód od miasta) patrzy na amerykańskie doświadczenie z francuskiej perspektywy. stracić się w świecie, który nie jest całkiem amerykański i nie do końca francuski – but all parts that over-the-top Disney goodness that you love.

Whether you’re traveling with kids or you just want to just unwind and have a touristy good time, Disney provides a terrific escape from day-to-day Parisian life. Don’t miss the nightly fireworks show over the Sleeping charm Castle too — it’s pretty epic!

Boulevard de Parc, 77700 Coupvray, +33 825 30 05 00, disneylandparis.com. open Monday-Friday 10am-8pm, Saturday 10am-10pm, and Sunday 10am-9pm. A single-day adult pass for one park will cost around 100 EUR per person, while a three-day adult pass for both parks will cost 215 EUR.

***
Whether you’re searching for a unwinding escape, a lesson in history, or a touristy getaway, you’ll be able to find what you’re searching for on a day trip from Paris. With so numerous beautiful towns, historic cathedrals, and spectacular landscapes to choose from, you’ll be able to have an fantastic experience that will round out your time in one of my favorite cities.

Get Your extensive budget guide to Paris!

For much more extensive information, check out my guidebook to Paris written for budget travelers like you! It cuts out the fluff found in other guides and gets straight to the useful information you need to travel around Paris. You’ll find suggested itineraries, budgets, ways to save money, on- and off-the-beaten-path things to see and do, non-touristy restaurants, markets, bars, transportation and safety tips, and much more! Click here to learn much more and get your copy today!

Book Your trip to Paris: Logistical suggestions and Tricks
Book Your Flight
Use Skyscanner or Momondo to find a low-cost flight. They are my two favorite search engines because they search sites and airlines around the globe so you always know no stone is left unturned. start with Skyscanner first though because they have the most significant reach!

Book Your Accommodation
You can book your hostel with Hostelworld as they have the most significant inventory and best deals. If you want to stay somewhere other than a hostel, use Booking.com as they consistently return the most affordable rates for guesthouses and low-cost hotels. My favorite places to stay are:

Kanał św. Christophera

3 kaczki hostel

Les Piaules

If you’re searching for much more places to stay, here for my favorite hostels in Paris. If you’re wondering what part of town to stay in, here’s my neighborhood breakdown of the city!

Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży
Travel insurance will safeguard you against illness, injury, theft, and cancellations. It’s extensive protection in case anything goes wrong. I never go on a trip without it as I’ve had to use it numerous times in the past. My favorite companies that offer the best service and value are:

Safety Wing (for everyone below 70)

Insure My trip (for those over 70)

Medjet (for additional repatriation coverage)

Looking for the best companies to save money With?
Check out my resource page for the best companies to use when you travel. I list all the ones I use to save money when I’m on the road. Zaoszczędzą Ci pieniądze podczas podróży.

Need a guide?
Paris has some really interesting tours. My favorite company is Take Walks. They have expert guides and can get you behind the scenes at the city’s best attractions. To moja firma zajmująca się wycieczką!

Jeśli chcesz wycieczkę rowerową, skorzystaj z Fat Tire Tours. They have the best and many budget-friendly bike trips in the city.

Want much more information on Paris?
Be sure to check out our robust estination guide to Paris for even much more planning tips!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *