The Heart of Okinawa: Co to są plamy energetyczne i jak je znaleźć?

W momencie przybycia do Tokio czujesz się szybko energetyzowany. Może to uczucie jest życiem miasta. A może jest jeszcze jeden, o wiele bardziej duchowy powód tego wrażenia. I to jest coś, co nie ograniczało się do samego Tokio.

Czy kiedyś przybyłeś na miejsce i poczułeś, że problem z podróżowaniem z długiej Haul z tobą i zniknął?

Podobnie jak pan Miyagi pocierał ręce i lecząc Daniel-san, więc ulice Tokio masują nasze zmęczenie podróży, pozostawiając nam jasne oczy i umysły gotowe do przygody.

Do naszej podróży do Okinawy – najbardziej wysuniętej na południe prefektury Japonii – zawsze myśleliśmy, że to Tokio – no cóż – Tokio. Ale to było zanim dowiedzieliśmy się o japońskich miejscach mocy. I są w całym kraju – od Mount Asahidake Hokkaido na północy po tropikalne wyspy Okinawy.

A Okinawa jest ich pełna.

Ale co to jest miejsce władzy?

Miejsce władzy jest miejscem energii duchowej, w które Japończycy wierzyli i czcili od stuleci. Miejscowi uważają, że te specjalne miejsca mają właściwości lecznicze, które cię zasłaniają i odświeżają.

Opierają się na zasadach Feng Shui i są w miejscach, w których ludzie czują, że energia ziemi „dobrze się rozwija”.

Ten pomysł również nie jest ograniczony do Japonii. Miejsca takie jak Stonehenge w Anglii i Uluru w Australii zgromadziły podobną reputację. Teorie linii Ley – „Drogi” energii – przechodzą przez glob, zazwyczaj przechylają te znaczące punkty orientacyjne.

Gdzie są plamy mocy w Okinawie?

Plamy energetyczne są zazwyczaj w miejscach naturalnych atrakcyjnych lub niezwykłych naturalnych cech. Crystal Clear Sprężyny, śmieszne skały, leśne ścieżki pokryte mchem i porostem, starożytne drzewa, wodospady, tego rodzaju rzeczy.

Okinawa – zwłaszcza na północ od głównej wyspy – jest pełna naturalnego piękna. Mniejsze miejsca zasilania są również zwykle tam, gdzie są stare świątynie Ryukyu, a Okinawa ma o wiele więcej świątyń niż jakakolwiek inna prefektura.

Na północy wyspy, gdzie spędziliśmy dużo czasu, to dwa znaczące miejsca władzy.

Daisekirin Zan

Daisekirin Zan to obszar Parku Narodowego z siedzibą około 200 milionów wapiennych Karst – jedyny w Japonii. Szczególne formacje skalne, ogromna ściana wychodząca z lasu i obserwowanie nad Cape Hedo, najbardziej wysuniętym na północ punktu Okinawy, sprawiają, że warto odwiedzić.

Istnieje kilka utworów, które prowadzą cię przez park i prezentują najciekawsze funkcje. Istnieje nawet obszar lasu deszczowego gruby z drzewami banyan, które są absolutnie oszałamiające.

Wejście wynosi 820 dla dorosłych, a 520 ¥ dla dzieci między 4-14.

Hiji Falls

Najwyższy wodospad Okinawy, Hiji jest już specjalnym miejscem. Ale spacer po lesie podążającym za rzeką Problem Falls w to, co jest nawet o wiele piękniejsze.

Spacer wzdłuż rzeki staje się wspinaczką, gdy zbliżasz się do wodospadów, a istnieje wiele lotów, które musisz wstąpić, zanim dotrzesz do Hiji, ale wysiłek przynosi dywidendy.

Wejście wynosi 500 dla dorosłych 300 dla dzieci poniżej 15 roku życia.

Aby uzyskać pełną listę znanych miejsc energetycznych z mapą Google Geo-Tags, sprawdź ten post na Ono Okinawa.

Czy w tych miejscach istnieje „specjalna moc”?

Jestem skłonny powiedzieć tak. Istnieją części Okinawy – a zwłaszcza te dwa miejsca – które czują, że jest dla nich ziemista potencja. Może pochodzi z samej ziemi. Może to energia wszystkich ludzi, którzy sprawdzili, że tworzy klimat w tym miejscu. Samospełniająca się przepowiednia.

Cokolwiek to jest, z pewnością jest coś wyjątkowego w tych częściach świata. W rzeczywistości, gdy badaliśmy las drzewa Banyan w Dasekirin Zan, pani Romance wyszeptała: „Szczerze mówiąc, nie byłbym zszokowany, widząc tutaj wróżki”.

Oświadczenie trochę mnie zszokowało; Nigdy nie mówi czegoś takiego i zwykle pochyla się w kierunku sceptycznej strony rzeczy. Nienawidzi również ćmy, więc pomysł, że małe skrzydlone ludzi trzepotałyby zwykle wcale nie byłby jej dyskotekiem.

Mimo to jest absolutnie coś wspaniałego w niektórych z tych miejsc. A miejscowi wchodzą w to wielki czas.

Gdy jechaliśmy po wyspie, znaleźliśmy małą kawiarnię – w rzeczywistości plantację kawy i palarni, a także browar – przy poboczu drogi. Rozmawialiśmy tam z kobietą i powiedzieliśmy jej, gdzie byliśmy.

Jej oczy rozjaśniły się i w złamanym angielskim zapytała, czy czuliśmy coś w punkcie mocy. Oczywiste jest, że lokalny Ryukyu bardzo wierzy. Jest to część ich kultury przekazanej im od mistycznych wieków.

A jeśli jest dla nich wystarczająco dobre, z pewnością jest dla mnie wystarczająco dobre.

Jeśli czerpałeś przyjemność z tego artykułu, musisz sprawdzić nasze inne historie na Okinawie tutaj.

Czy byłeś kiedyś w punkcie mocy czy gdzieś jak Stonehenge czy Uluru? Czy poczułeś duchową obecność Matki Ziemi, czy pozostało ci niewzruszone? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *