Dawanie wapiennego palca – cytrusowe wapno z cytrusowego australicji i człowiek stojący za ginem

od zapomnienia do wszechobecności, limonki palców i ich potężny smak cytrusów są tak wiele rzeczy, które teraz jemy i pijemy. Ale co oni, skąd pochodzą i jaka jest historia z dżinem z limonki palcowej?

Wysoko na płaskowyżu Blue Mountains kilka godzin na zachód od Sydney Australia, Lee Etherington – Farmer z zawodu, wynalazca przez cel i gorzelnik przez przypadek – opowiada o swojej niezwykłej uprawie.

Z rzędów kikutowych drzew przypominających drzewa zwisają ciemne owoce, które wyglądają trochę jak palce. Bliżej, ich wyboista zielona i głęboka ciemnoczerwona skórka znacznie bardziej przypomina skórę wapna.

Rzeczywiście, są to limonki palcowe – jeden z sześciu owoców cytrusowych pochodzących z Australii – i taki, który stał się niezwykle popularny w ostatnich latach.

Lee sięga do gałęzi i zrywa wapno palców, co w rzeczywistości wygląda bardziej jak rozdęte chili lub okra niż palcem, i pstryka go i delikatnie ściska.

W środku nie jest to, czego można się spodziewać.

Ani nasiona, ani sok – nie są w tym przypadku kości – niechluj wewnątrz. i zamiast segmentów, których oczekujesz w owocach cytrusowych; Finger Lime Flesh jest zapakowany w małe kule, takie jak Roe łososia.

W rzeczywistości owoc jest często określany jako „kawior” wapna palca. Te jasnozielone i czerwone koraliki pękają cierpki, smaczny sok cytrusowy. I to objawienie.

Limes, Hibiscus i Lee Etherington

Pierwszym sukcesem Lee były w rzeczywistości kwiaty Hibiscus. Opracował technikę wkładania kwiatów w słoikach i zachowania ich w jaskrawoczerwonym syropie. Użyliśmy jego kwiatów Hibiscus w naszej książce koktajlowej, kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy pana i pani Romance tak wiele lat temu.

Lee nawet włamał się do stanów z tym produktem i teraz sprzedaje swoje dzieła w ponad 50 krajach na całym świecie.

Ale z limonkami palcami Lee wybrał dżin, który najlepiej wykorzystał ten niezwykły owoc w kształcie kawioru. Inne gorzelnie mają w butelkach kawior limonki palców, ale ponieważ owoc jest cięższy niż duch, koraliki po prostu działają na dole butelki.

Po dziesięciu latach – tak, dziesięć lat – badań i rozwoju, Lee wymyślił technikę wykorzystującą białko z lotosu, które tworzy rodzaj sieci w dżinu. Jest bezbarwny, bezbarwny, bezwonny i jest całkowicie naturalny, ale trzyma małe kule wapiennego wapna, które wydaje się zawiesić je w cieczy.

Oznacza to, że naprawdę widać kawior palecowego wapiennego, ale implikuje również, że każde pour gwarantuje kawałki wapna palcowego – nie tylko tego, kto dotrze do końca butelki.

Co więcej, Lee wybrał dżin potrzebował czegoś dodatkowego – inny profil smaku. Więc pochłania kawior limonki palcowej w całkowicie oddzielnym dżinie, aby owoc wchłonął te smaki, zanim wejdą do butelki. W rzeczywistości dostajesz dwa dżiny w jednym.

A ponieważ Lee nie lubi zatrzymywać się zbyt długo, wyprodukował kolejny dżin w ginach za pomocą głębokich czerwonego palca.

Problem z limonkami palcami

Byłoby dobrą wiadomością, aby dowiedzieć się, że limonki z rolnictwa było łatwym zajęciem, nie.

Niestety tak nie jest.

Jak omawia Lee, gdy chodzą po sadach, drzewa są pokryte długimi, ostrymi cierniami, co sprawia, że ​​ręcznie zbierają się nieprzyjemne. Ale ponieważ owoc jest dość delikatny, zbieranie urządzeń nie jest opcją.

Jesteśmy tutaj na farmie Lee z wybitną ekipą odwagi!

Skóra wapienna palec jest pełna gorzkich olejków, które zmieszane z owocami rujnują smak. Oleje są również bardzo lepkie i również nie zchodzą ze skóry.

Co więcej, limonki palców – zwłaszcza czerwone – jak dojrzewać naraz. Lee maluje obraz wszystkich pędzących do sadu, starając się wybierać tak liczne dojrzałe owoce, jak to możliwe, wszystkie tego samego dnia. Następnie owoc często się nie spędza.

Aby dodać dodatkową warstwę trudności, każde wapno palców jest również pełne drobnych nasion, które należy usunąć, zanim można je przetworzyć.

Ale śmiertelne wisienką na tym konkretnym ciastach jest krajem tutaj jest preferowanym miejscem dla jednego z wielu szkodliwych pająków na świecie.

Bardzo jadowity i agresywny Sydney Silnel-Web Spider, który ma tak potężny ugryzienie, że może łatwo przebić miniaturę swoimi kami, lubi mieszkać w norach w miękkiej glebie.

I na podłodze Orchard są dosłownie dosłownie całe dziury.

Ale kiedy bierzesz pierwszy łyk najwybitniejszego dżinu i toniki, jaki kiedykolwiek miałeś, bulgotając małymi kulami wapna i pękając tym musującym smakiem wapna, zdajesz sobie sprawę z całej badania i ciężkiej pracy, całego ciernistego bólu i ryzyka śmierci było tego warte.

Możesz odebrać butelkę Gin Lime Hibiscus Co Finger Lime.

Powinieneś również sprawdzić naszą pełną recenzję tego dżinu tutaj w naszej zwykłej kolumnie z bohaterem australijskich duchów rzemieślniczych odwagi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *