15 oszustw w Europie, które musisz wiedzieć przed podróżą

Oto 15 najbardziej rozpowszechnionych oszustw w Europie i tego, co możesz zrobić, aby ich uniknąć. Zauważ, że ten artykuł nie zamierza malować Europy jako niebezpiecznego lub niebezpiecznego miejsca. Staramy się jedynie uświadomić naszym czytelnikom te wady przed ich podróżą.

Podróż do Europy jest podróżą życia, szczególnie dla podróżników budżetowych pochodzących z Azji Południowo -Wschodniej. Ciężko nad tym pracujemy. Oszczędzamy na to ciężko. A dla filipińskich posiadaczy paszportów takich jak ja przechodzimy oko igły – rygorystyczny proces aplikacji wizowej – na to. Ostatnią rzeczą, jakiej chcemy, jest zrujnowanie naszej wymarzonej euro przez coś, czego moglibyśmy uniknąć.

Europa jest miejscem docelowym jak żaden inny. Jest zróżnicowany kulturowo, architektonicznie wspaniały i ogólnie gotowy na turystykę. Ale jeśli jest jedna rzecz, którą turysta musi wiedzieć przed podróżą, to Europa jest pełna oszustw. Tak, te nieuczciwe programy można również znaleźć w wielu innych miejscach na całym świecie, ale z pewnością istnieją w Europie, szczególnie w dużych miastach, takich jak Paryż, Berlina, Barcelona, ​​Madryt, Ateny, Milan, Florencja, Praga, Londyn, Amsterdam , Wiedeń i Stambuł.

Wiemy o tym, ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat odwiedziliśmy 28 krajów europejskich, a nawet byliśmy świadkami wielu z nich! Straciliśmy telefon w Atenach, zabrano nas na kosztowną jazdę taksówką w Stambule i straciliśmy wiele w złym kursie walutowym. Nigdy nie czuje się dobrze i nie da się tłumić podróży. Oskarżamy ich do doświadczenia, ale piszemy to, więc nie będziesz musiał przez nie przejść. Oto 15 oszustw, na które należy uważać w wielu turystycznych miastach w Europie i jak ich unikać!

Co jest zakryte w tym przewodniku?

1. Pickpockets
2. Oszustwa dotyczącego taksówek
3. Wprowadzające w błąd zmieniacze pieniędzy
4. ATM ze złym kursem walutowym
5. Oszustwo petycji
6. Przyjazne oszustwo turystyczne
7. Oszustwo barowe lub klubowe
8. Fałszywa policja
9. Sztuczka stołowa
10. Gra Shell
11. Przełączanie pieniędzy
12. Przekręcane restauracje
13. Oszustwo bransoletki przyjaźni lub oszustwo kwiatowe
14. Oszustwo fotograficzne
15. Pomocne lokalne oszustwo
Więcej wskazówek na YouTube ⬇️⬇️⬇️ oświadczone posty:

1. Pickpockets

Mam wielu przyjaciół, którzy koncertowali w Europie i mogę liczyć jedną ręką tych, którzy nie stracili czegoś dla kieszonkowca! W rzeczywistości podczas jednej z naszych podróży złodzieja gang ukradł telefon Vinsa na metrze!

Ich cel: łowić telefon, portfel lub karty z kieszeni lub torby z niesamowitą szybkością i precyzją.

Ich zwykłe miejsca: na pokładzie metra lub autobusu, na stacjach metra, w kluczowych miejscach turystycznych.

Ich MO: Pickpocketing jest częstym problemem w większości turystycznych miejsc na całym świecie. Ale kieszonki w Europie są niezwykłe po jednej rzeczy – kreatywności. Zwykle działają w grupach. Jeden
jest faktycznym kieszonkowcem, inny służy jako obserwowanie lub ukrywa przedmiot, podczas gdy reszta blokuje twój widok, grzechotnie lub trzyma uwagę z dala od kosztowności. Rozproszenia może być dowolnymi z poniższych:

Ktoś zemdla przed tobą, a podczas gdy twoja uwaga jest na nich lub złapiesz w zamieszaniu, ktoś inny kradnie twoje kosztowności.

Ktoś tryska keczup, musztardę lub kupę ptaków na koszulę lub kurtkę, a podczas jej sprzątania ktoś jest zajęty czyszczeniem torebki lub kieszeni.

Dwie osoby walczą głośno, a gdy patrzysz, jak się kłóci, ktoś inny próbuje cię obrabować.

Ktoś, zwykle udając, że jest głuchy, prosi o podpisanie petycji. Podczas gdy jesteś zajęty pisaniem swojego imienia, wspólnik otrzymuje portfel/telefon.

Ktoś udaje, że jest kolejnym turystą i prosi o kierunek.

Seksowna dama zaczyna być z tobą przytulna. Podczas gdy jesteś zajęty zbyt blisko, ona i inna osoba są zajęci opróżnianiem portfela bez ciebie.

Drzwi pociągu pociągu i pasażer najbliższy pomagają otworzyć drzwi, abyś mógł wyjść. Nie wiesz, że próbując trzymać drzwi, wspólnik łowią telefon/portfel z torby lub kieszeni.

Aby uzyskać więcej informacji na temat sztuczek, które powszechnie używają kieszonkowe do odwracania uwagi ofiar, przeczytaj: 7 sztuczek kieszonkowych w Europie!

Jak uniknąć: nie pozwól, aby twoje rzeczy zniknęły. Nie wkładaj portfela ani telefonu do kieszeni, zwłaszcza tylnej kieszeni. Zawsze umieść swoją torbę przed sobą i połóż rękę na otwarciu. Jeśli zdarzy się coś niezwykłego, nie wyjmij ręki na torbie i trzymaj torbę przed sobą. Jeśli to możliwe, kup jedną z tych ukrytych worków/pasów pieniężnych, w których możesz przechowywać część gotówki/kart pod koszulą.

W wielu miastach w Europie metro jest ulubionym miejscem działania dla tych złodziei. Zazwyczaj kierują się do turystów, którzy właśnie przybyli do miasta, ponieważ mają wiele do obserwowania i nie znają miasta. Łatwo się też są zdezorientowani. Jeśli masz bagaż, jesteś ruchomym celem, więc bądź wyjątkowo czujny.

Vins i ja zdaliśmy sobie sprawę, że ci bandyci wybierają swoje ofiary na platformie, zanim jeszcze wsiadasz do pociągu. Gdy wskoczysz do pociągu, idą na swoje pozycje – dwa wZły stojak obok drzwi, inni w pobliżu ciebie. Więc to, co zwykle teraz robimy, nie jesteśmy wsiadając ani nie wysiłowamy pociągu przez te same drzwi. Kiedy nadszedł czas, wyjdziemy przez kolejne drzwi.

Nie umieszczaj również wszystkich gotówek i kart w jednym miejscu. Trzymaj je w wielu, oddzielnych miejscach, więc jeśli zostanie skradziony, nie stracisz wszystkiego. Trzymamy również portfel w tablicy, który jest pusty.

2. Oszustwa dotyczącego taksówek

Niestety, padliśmy również ofiarą tego. Rzadko jechać taksówką, ale w jednym z tych rzadkich chwil, trafiliśmy przez trzyksiężne oszustwa kombi.

Ich celem: Zdobądź więcej pieniędzy, korzystając z tego, że nie znasz miasta

Ich zwykłe miejsca: lotnisko, stacje kolejowe i obszary turystyczne

Ich mo: oszustwa mogą być dowolnym lub kombinacją następujących:

Nie używając miernika. W miastach, w których korzystanie z miernika jest obowiązkowe, niektóre nadal będą nalegać na nie używając go. Nie pozwól im.

Przy użyciu miernika. Niektóre sterowniki używają miernika, który porusza się znacznie szybko, że normalnie.

Biorąc niepotrzebne objazdy. Ponieważ nie znasz drogi, niektórzy kierowcy zajmą długą drogę, więc ich wadliwy miernik będzie stać w więcej pieniędzy.

Przełączanie pieniędzy. Niektórzy kierowcy zmieniliby rachunki, kiedy nadszedł czas, aby zapłacić. Wyjaśnimy to dalej w sekcji przełączania pieniędzy poniżej.

JAK UNIKNĄĆ

Zawsze nalegaj na stosowanie miernika w miastach, w których nie używa go jest niezgodne z prawem. Jeśli nie będą się skłonić, znajdź inną kabinę.

Szukaj pomocy personelu hotelu. Jeśli zatrzymasz się w hotelu lub hostelu, poproś recepcję, aby zadzwonić do ciebie.

Udawaj, że byłeś w mieście przez długi czas. Chociaż nie ma prawdziwego przez cały czas, jeden z dobrego znaku, który twój kierowca nie jest dobry, pytam cię, czy to twój pierwszy raz w mieście. Zazwyczaj jest ich sygnał, jeśli spróbuje cię przykręcić lub nie. Goście pierwszego razie są najbardziej łatwowierni. Jeśli jesteś zapytany, powiedz im, że byłeś teraz w mieście. Nie mów im, że to twój pierwszy raz.

Nalegaj na upuszczenie tuż przed hotelem. Niektórzy kierowcy, którzy planują Con, znajdziesz pretekst, aby nie upuścić cię w hotelu. Nie kupuj tego. Wiedzą, że pierwszą obroną oszczędności turystycznej jest szukanie pomocy personelu hotelu.

Zapoznaj się z prawą taryfą taksówki. Badania, zwłaszcza, zwłaszcza jeśli pochodzisz z lotniska. Zawsze dobrze jest wiedzieć, czym jest zwykła taryfa.

Użyj bardziej niezawodnych usług jazdy. Mamy wiele razy próbowaliśmy Uber w wielu miastach w Europie i nigdy nas nie rozczarowało. Niektóre kraje mają własne aplikacje do jazdy, takie jak bicie w Grecji lub Combify w Hiszpanii.

3. Wprowadzające w błąd zmieniacze pieniędzy

Zmieniacze pieniędzy są wszędzie w Europie. Wielu z nich robi uczciwą działalność, ale niektóre z nich spróbują cię spieprzyć.

Ich celem: dostać się do wymiany pieniędzy w okropnej stawce.

Ich zwykłe miejsca: Większość z nas już wiem, że ceny lotniska są straszne, ale niektóre zakłady wymiany walut w dziedzinie znajdują się wokół miejsc turystycznych w dużych miastach.

Ich: Wiesz, w jaki sposób zmieniają się zmieniacze pieniędzy, zazwyczaj mają kursy wymiany przed ich sklepami? Cóż, zrób sekundę, bliżej spojrzenia na te wyświetlacze, ponieważ:

Niektóre sklepy wyświetlają swoją walutę i szybkość sprzedaży, a nie wskaźnik zakupu. Jeśli chcesz uzyskać lokalną walutę, powinieneś patrzeć na tempo zakupu. Na przykład, jeśli jesteś w Polsce, ale noszę euro i chcesz wymienić go do złoty, prawdopodobnie zauważysz zmieniacze pieniężne z wyświetlaczami, które czytamy: “Sprzedajemy: EURO = 4,50”.

Te zmieniacze pieniędzy w turystycznych miejscach w Polsce Wyświetlaj stawki sprzedaży zamiast kupowania stawek.
Wygląda jak świetna oferta! Rzecz jest, patrzysz na niewłaściwą stawkę, ponieważ to, co mówi, jest to, że będą Ci sprzedać swój euro za 4,50 zł. To, czego potrzebujesz, jest szybkość zakupu, ponieważ kupią euro. Wiem, że brzmi to do mylącego. Na szczęście znalazłem to naprawdę informacyjne wideo według uczciwego przewodnika, który wyjaśnia to lepiej.

Jak uniknąć: Gdybym tego nie powiedział, kiedy jesteś już w Europie, spójrz na tempo zakupu zamiast stawki sprzedaży. Jeśli okaże się, że kurs wymiany jest zły, poszukaj innego miejsca. Zazwyczaj są uczciwymi zmianami pieniędzy wokół. Nie są tak widoczne jak złe.

4. ATM ze złym kursem walutowym

Jeśli uważasz, że nie wpadniesz w złe kursy wymiany, ponieważ używasz bankomatów, aby uzyskać gotówkę, pomyśl ponownie. W Europie znajdziesz wiele bankomatów lub bankomatów. Problemem jest, gdy pozwalają na łatwe wycofanie pieniędzy, opłaty transakcyjne i kursy wymiany są dość złe. zadrapać to niesamowicie złe. Próbowaliśmy tego kilka razy wcześniej, aby porównać i przysiągł nigdy więcej ich używać.

Ich celem: Uzyskaj wycofanie pieniędzy w bardzo złym tempie.

Ich zwykłe miejsca: są wszędzie – w prawie każdym miejscu turystycznym w prawie każdym turystycznym mieście w Europie.

Dobra, w porządku, te bankomaty działają w ramach prawa, ale są taką zjazdem, z pewnością czuje szammy. Ale to nie tylko te międzynarodowe bankomaty bez banku. Niektóre lokalne bankomaty oparte na bankus also try to dupe you by offering you their so-called dynamic Currency Conversion (DCC). Co to jest?

In a nutshell, when you’re using an international card to make a withdrawal, the machine will ask you whether or not you want to be billed in your card’s original currency (for example, PHP or USD) or in the destination’s local currency (say, Euro or kuna or zloty or crowns). sounds pretty harmless, right? NIE. If you agree to be billed in PHP or USD, you’re basically allowing them to set their own exchange rate and you bet they will be using a terrible rate to squeeze more money out of you.

The right thing to do is to choose the destination’s local currency. Na przykład:

If you’re in Italy or France and the machine asks, “Would you like to be billed in EURO or in your card’s home currency?” choose EURO.

In Croatia, if the machine asks, “Would you like to be billed in KUNA (HRK) or in your card’s home currency?” choose KUNA.

In Poland, if the machine asks, “Would you like to be billed in ZLOTY (PLN) or in your card’s home currency?” choose ZLOTY.

Zawsze odrzuć dynamiczną konwersję.

In this example, if I chose to proceed with dynamic Conversion, I would have lost P1200 for withdrawing 2000 Croatian kuna. To dużo pieniędzy.
How to avoid: Don’t let them convert for you. always choose to be billed in the destination’s local currency.

Czasami jest to pytanie tak / nie: “Czy chcesz zostać rozliczany w walucie domu / krajowej?” choose NO or DECLINE.

Sometimes, the machine words it differently. Instead, it will show you the conversion rate and then ask you to choose between “Proceed with unknown Rate” and “Proceed with the Guaranteed Rate.” choose the unknown RATE. Nie wybieraj ich “gwarantowanej” stawki. It’s guaranteed to be a bad conversion!

Sometimes, they’re pretty insistent. After you decline, it will ask you one more time: “If you don’t use our conversion, we cannot guarantee the exchange rate that will be applied. Czy na pewno chcesz kontynuować konwersję? ” Tak, jesteś pewien. Odrzuć konwersję.

5. Oszustwo petycji

I’ve seen this in action in many European cities especially in Paris, Krakow, and Rome.

Their goal: To force you into making a donation and/or steal your wallet or phone.

Their usual spots: Airports, train stations, and other touristy areas.

Their MO: Someone, often a woman, approaches you and asks you to sign a petition. She does sign language, so you would think she’s deaf-mute. After you grace their form with a signature, they will reveal that the petition is actually a donation pledge and insist that you give her money. The thing is, they’re not really deaf-mute! They’re just pretending to guilt you into making a big donation. You’d think it would be easy to shake them off, but no. They will annoy you, follow you or embarrass you to death until you give in.

In other cases, while you’re busy signing, someone else is busy stealing your wallet or phone. Sometimes, they don’t pick pockets but they force tourists into paying them money by

How to avoid: simply ignore them when they approach you and avoid eye contact. (But always make sure you keep an eye on your valuables whenever you go out.) If they insist, tell them you know what they’re trying to do.

6. Przyjazne oszustwo turystyczne

We almost fell for this in Istanbul. I was walking around near the blue Mosque when a man asked if I could take a photo of him. Being the kind person that I am (haha, yes, I have to insert that), I obliged. I even took a considerable amount of time waiting for the crowd behind him to clear up and made sure the light hit him right. Hahaha. I returned his phone and was about to walk away but he started engaging me in a friendly small talk, asking me questions about where I was from and how I was liking Istanbul so far. then he brought up th

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *