Jak zrobić ostateczne meksykańskie martini – Morita Mole Martini

pikantny, dymny, trochę słodki, trochę gorzki i głębokość smaku i tekstury, abyś chciał kolejny, Morita Mole Martini to idealna mieszanka meksykańskich smaków i australijskiego destylacyjnego geniuszu. Oto jak zrobić Morita Mole Martini.

Na krawędzi Wilderness Diabła z widokiem na wschodnie obrzeża Blue Mountains to Nick i Ally Ayres – Karu.

Od 2017 r. Ayres odbywają dwa dżiny – powinowactwo i błyskawicę – i zdobywają niesamowite wyróżnienia.

Ale przez cały czas tworzyli doskonałe dżiny Karu, Nick i Ally również mieli na myśli coś innego. Coś z nieco większym kopnięciem.

Morita Chipotle wódka

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem imię tej wódki, od razu pomyślałem, że to na cześć zmarłego wielkiego Pat Mority – możesz go znać jako Miyagi ze sławy Karate Kid.

Ale ta Morita jest odniesieniem do chili w Meksyku używanym do robienia sosu chipotle – i jednego z głównych składników wyjątkowego ducha Karu.

Również w wódce znajduje się Meco – kolejny popularny Chili Chilli – a także wiele innych świeżych składników.

Sposób, w jaki Karu gorzelnia połączyła dymne, ziemisty, słodkie i pikantne smaki i aromaty tych dwóch rodzajów chili z takimi rzeczami, jak nasiona kolendry, świeże wapno, zielony kapsi i agawa, oznacza, że ​​wiele dzieje się z tym duchem.

Jak smakuje wódka Chipotle – i jak możesz to pić?

Ważne jest, aby pamiętać, że nie jest to tylko wódka z chillionami; Te składniki zostały destylowane do ducha, a nie po prostu dodane później.

Nick i Ally zalecają wypicie wódki Morita w krwawej Maryi lub Margaricie, a nawet po prostu wapnie i napoje gazowane.

Właściwie uważam, że te rzeczy są świetne na lodzie, ale potem zacząłem myśleć o innych smakach, które pasują do tego cudownego głębokiego, bogatego, dymnego profilu.

Aby uzyskać więcej informacji, możesz przeczytać naszą pełną recenzję wódki Morita Chipotle Karu tutaj.

Przepis Morita Chipotle Mole

Kiedy myślimy o klasycznym meksykańskim mole sosu, myślimy o czekoladzie, ale okazuje się, że nie jest to tak proste.

W Meksyku Mole przybiera wiele form. Jest to sos podstawowy, którego wszyscy używają, zawierają co najmniej formę chili i formę aromatyczną, taką jak cebula lub czosnek, ale są takie, które mają ponad 30 różnych składników i stają się bardzo skomplikowane.

Możesz przeczytać świetne dogłębne wyjaśnienie tego, na czym jest kret, ale rodzaj kreta, na którym się skupiliśmy, to dobrze znany, który zawiera czekoladę w smakach.

Przepis Martini Chipotle Mole

– 60 ml Morita Chipotle wódka
– dotyk suchego wermutu
– 10 ml White Creme de Cacao
-3-4 Drobny czekoladowych gorzkich
– Chilli do udekorowania

Wymieszaj wszystkie składniki z dużą ilością lodu i odkręć do szkła zamachu stanu. Udekoruj chili – nasiona usunięte, jeśli lubisz, do kogo podajesz napój!

Łagodne ciepło z chilli w wódce Morita i wszystkie inne sprytne smaki idealnie łączą się ze słodkimi i gorzką czekoladą Umami.

Możesz patrzeć, jak robię ten pyszny koktajl na naszym IGTV w ramach naszej serii koktajli.

Pomyślałem też o adaptacji Killer Bee – przepisu na koktajl, który przedstawiliśmy w naszym ebookie koktajlowym, ale myślę, że to martini naprawdę podkreśla niesamowitą głębię smaków w wódce, jednocześnie utrzymując meksykańską tożsamość.

Możesz kupić tutaj butelkę wódki Karu Morita Chipotle i przeczytać więcej o tej doskonałej gorzelni tutaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *