Shiraz – jak brzmieć, jakbyś wiedział, o czym mówisz

, jak można się spodziewać po świętym winie, St Peter ma bardzo wiedzę na temat wina, więc jeśli nie masz kilku wskazówek, jak brzmieć jak brzmieć Wiesz, o czym mówisz, przeczytaj, co musi powiedzieć o Shiraz, zapamiętać i powtórzyć. To jest to co robię!

Kredyt dla Dereka oddał Flickr – Edytowany.

Dzisiaj St Peter – jeden z naszych czczonych świętych wina – przejmuje piątkowe drinki. Po zeszłotygodniowym poście Shiraz i Food Paring, St Peter bardzo się podekscytował swoją ulubioną odmianę wina.

Oto, co musi powiedzieć o tym mocnym, ale eleganckim, złożonym winie:

„Shiraz to moje wino. Zawsze jestem pewien, że z ceny lub regionu lub po prostu notatek dostaję coś, co wiem. To wino, które najbardziej lubię pić.

Dla mnie mogę wypić go z prawie wszystkim, od kurczaka po wołowinę (myślę, że stek – ale szczególnie wołowina – to moje preferowane mięso), samodzielnie bluzy… miałem przyjaciela, który naprawdę lubiłby cygaro z ładną butelką Shiraz.

Dla mnie Shiraz to wieczorny napój. To sprawia, że ​​jestem dość śpiący – zwłaszcza wielkie czerwone zazwyczaj z regionu Barossa. To powiedziawszy podczas dużego obiadu, działa tak dobrze.

Jedną rzeczą, z którą nie piję (ok, czasem…) jest pikantne jedzenie. W dzisiejszych czasach uwielbiam dobrego pinot noir. Jednak Pinot nie jest moim ulubionym; Trudniej mi wiedzieć, które picie, nie lubię tych, które po prostu smakują wodnisto. Zazwyczaj zimny klimat Pinot to tam, do czego tu wybieram. Ale były pewne rozczarowania.

Dopiero gdy mieszkałem w Orange w stanie NSW, zacząłem szanować zimny klimat Shiraz – są zupełnie inne. Moim zdaniem oferują bardziej złożony smak, podobnie jak wina z Francji. Myślę, że są bardziej delikatne. Nadal kocham Big Reds, ale teraz mam po prostu większy wybór.

Kredyt Pixabay – Edytowany.

Moim pierwszym doświadczeniem dobrej jakości Shiraz był Cab Shiraz Penfolds 389. Byłem w Singapurze, przebywałem z przyjacielem. Uwielbiam całą historię tego wina. Często nazywany jest „Grange biednego człowieka”, ponieważ otrzymuje drugie rok, które używają drogich francuskich beczek dębowych (Grange zawsze używa nowego dębu). Obecnie jego cena jest oburzająca, ale wciąż jest niesamowitym napojem.

Jeśli chodzi o wino „ożywiania”, wiele się nauczyłem o tym, jak różne drewno wpłynie na wino. Nie wiem dlaczego, ale podoba mi się, że moje wino spędzało czas na francuskim dębu. Dla mnie francuski dąb nadaje wino subtelny, kontrolowany smak, który z czasem zmiękcza garbniki. Dobra butelka (20–30 USD w dzisiejszych pieniądzach) dębana w nowo nowoczesnych beczkach powinna zmiękczyć i zdobyć te skórzaste smaki na przestrzeni lat.

Z drugiej strony wino z amerykańskiego dębu jest odważne i duże. To, co może zrobić, to naprawdę zmniejszyć surowy, młody smak czerwonego wina i zwiększyć te duże odważne smaki, które francuski dąb zrobiłby „inaczej”, i poświęciłby więcej czasu.

Jeśli zaczniesz zauważać rodzaje Shiraz, które lubisz, zauważysz różnicę między francuskim a Amerykaninem. W dzisiejszych czasach często mogę powiedzieć po degustacji wina, które zostało użyte. ”

Kredyt Xavier na Flickr

Czy masz ulubionego Shiraz? Czy zauważyłeś różnicę w smaku między francuskim i amerykańskim wina oudowni? Który wolisz?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *