Dlaczego pretensjonalni podróżnicy wypełniają mnie nienawiścią

Zaktualizowano: 3/3/2020 | 3 stycznia 2020

Nic nie denerwuje mnie bardziej niż ludzie dyskredytujący wybór podróży ludzi. Nie rozumiem, dlaczego ludzie to robią. Cały argument „Traveller vs. Tourist”, mówienie o tym, co czyni kogoś „prawdziwym podróżnikiem”, i wyśmiewanie się z tras ludzi – ludzie marnują tyle energii, próbując podnieść się nad innymi.

Czy nie oczekuje się, że podróże sprawi, że będziesz otwarty?

Robię to za mnie. To wszystko moja podróż. Nie jestem w wyścigu dla większości odwiedzonych krajów, straganów ulicznych spożywanych na festiwalach. Robię to, co mnie uszczęśliwia, nawet jeśli jest to jakieś „turystyczne” miejsce docelowe.

Nie ma ani jednej „autentycznej” wersji podróży. Zejście z ubitej ścieżki, znalezienie ukrytej wyspy lub mieszkanie z mężczyzną w jurcie w Mongolii, nie czyni kogoś lepszym podróżnikiem niż ktokolwiek inny. To po prostu implikuje twój harmonogram i doświadczenie były inne.

Od dłuższego czasu jestem o tym rozważony i postanowiłem zrobić film na ten temat. Oto, jak naprawdę się czuję i co myślę, że powinieneś zrobić, gdy spotkasz pretensjonalnego, osądowego podróżnika:

Pod koniec dnia podróż nie jest konkurencją. To nie jest konkurs. Tak, wspaniale jest podróżować do odległych miejsc docelowych i zejść z utartej ścieżki. Ale to nie oznacza, że ​​jesteś „lepszym podróżnikiem” niż ktoś inny. Jesteś po prostu innym podróżnikiem.

Wszyscy podróżujemy własną drogą, ponieważ podróż jest osobistym doświadczeniem.

Podróżuję tak, jak chcę i idę do miejsca, które chcę zobaczyć. Nie mam nic do udowodnienia; Po prostu podróżuję tak, jak chcę. W końcu to moje życie!

Jak dowiedziałem się po dziesięciu latach podróży po świecie, zawsze będą ludzie, którzy próbują cię zatrzymać. Po prostu ich zignoruj. Chcą tylko umniejszyć twoje doświadczenie, aby poczuć się lepiej.

Nie trać na nich czasu. Zamiast tego jest mnóstwo innych niesamowitych podróżników!

Więc idź tam, gdzie chcesz.

Rób co chcesz.

Zobacz, co chcesz.

Jedz, gdzie chcesz.

Może się nie zgadzam, może spróbuję zmusić cię do zrobienia czegoś innego, ale, jak powiedziała Sheryl Crow, jeśli to cię uszczęśliwia, nie może być tak źle – a pod koniec dnia ja. Po prostu zadowolony, że opuściłeś dom. To wszystko, na czym mi zależy.

Następnym razem, gdy ktoś zacznie wykorzystywać wybory podróży lub żałować, odwróć rozmowę. Powiedz im, że część podróżnika jest otwarta, a jeśli nie mogą szanować twojego wyboru, rozmowa się skończyła. Zadzwoń do ich bzdur.

A potem odejdź.

To twoja podróż. Nie pozwól ludziom tego zniszczyć.

Jak podróżować po świecie za 50 USD dziennie

Mój najlepiej sprzedający się przewodnik w miękkiej oprawie w New York Timesa po podróży światowej instruuje cię, jak opanować sztukę podróży, abyś zejść z utartej ścieżki, zaoszczędzić pieniądze i mieć głębsze wrażenia z podróży. To twój przewodnik do planowania A, który BBC nazwał „Biblią dla podróżników budżetowych”.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się znacznie więcej i zacznij czytać go już dziś!

Zarezerwuj swoją podróż: sugestie logistyczne i sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Znajdź tani lot za pomocą Skyscanner. To moja ulubiona wyszukiwarka, ponieważ wyszukuje witryny i linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze wiesz, że żaden kamień nie pozostaje obrócony.

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, użyj Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów i hoteli.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie podróży zabezpieczy Cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą i odwołaniem. Jest to obszerna ochrona na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moje ulubione firmy, które oferują najlepszą usługę i wartość, to:

Bezpieczeństwo (najlepsze dla wszystkich)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie ewakuacji)

Gotowy do zarezerwowania podróży?
Sprawdź moją stronę zasobów dla najlepszych firm do użycia podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam podczas podróży. Są najlepsze w klasie i nie możesz się pomylić, używając ich podczas podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *