Digital Nomad Guide to Living in Penang, Malezja

Nie jestem obcy obciążając życie. Mieszkałem w Londynie, Kapsztadzie i Brazylii. Ale w grudniu 2012 r., Na wakacjach do Penang, coś mnie przyciągnęło i złapało mnie.

Do września 2013 r. Wraz z małżonkiem sprzedaliśmy wszystko i mieszkaliśmy w Penang – wyspie u zachodniego wybrzeża Malezji.

To, co dokładnie mnie przyciągnęło, jest trudne, aby wskazać, ale to, co mnie tutaj utrzymało, jest łatwe do wyjaśnienia.

Spacer po George Town (stolica Penang) jest jak cofanie się w czasie. Zanotowano dziedzictwo UNESCO, aby zachować minioną erę i architekturę.

Century Shophouse są nadal używane, ale z modnym nowym hotelem butikowym zaledwie kilka drzwi w dół. Jest zarówno historyczny, jak i nowoczesny. Jego rozpadające się ściany ustępują współczesnej murale sztuki ulicznej. To mashup sprawia, że ​​jest taki ekscytujący!

Kiedy masz dość zgiełku George Town, przejdź do ogrodów botanicznych. Oprócz wszystkich szlaków natkniesz się na małpy, orły morskie i monitorują jaszczurki. Wydaje mi się, że mieszkam w magazynie National Geographic.

Życie w Penang zapewnia wszystkie nowoczesne wygody potrzebne do domu, ale wciąż jest wystarczająco surowe, aby zachować interesującą. W tym przewodniku podzielę się wszystkim, co musisz wiedzieć o byciu emigrantem w Malezji i życiu w Penang.

Spis treści
Jak to jest być emigrantem w Malezji?
Najlepsze obszary do życia w Penang
Koszt życia w Penang
Najlepsze restauracje w Penang
Jak znaleźć mieszkania w Penang
Jakie są Wi -Fi i dane?
Cyfrowe grupy Nomad i przestrzenie współpracy
Plusy i wady życia w Penang
Rzeczy do zrobienia w Penang
Końcowe przemyślenia

Jak to jest być emigrantem w Malezji?

Moje codzienne życie jest bardzo takie samo jak w Chicago. Nadal muszę pracować (choć zdalnie z domu), wciąż muszę robić pranie, zakupy spożywcze i gotowanie. Wiesz, typowe rzeczy, które składają się na nasze codzienne życie.

Ale tło znacznie się zmieniło.

Moje życie jest egzotyczne w sposób, który stał się teraz dla mnie nieodłączny. Zazwyczaj muszę sobie przypomnieć, jak kiedyś byłem inny.

Właśnie dzisiaj, kiedy wysysałem sok z głowicy krewetek (przepraszam weganów), skomentowałem moje piasty, że nigdy bym tego nie zrobił w Chicago.

W dzisiejszych czasach nie kupimy krewetek, chyba że głowy są włączone, to najlepsza część. I tak wszyscy jedzą je tutaj w Malezji.

To nasza nowa normalna. I to nie może być jeszcze więcej z naszej starej normy. To są małe rzeczy, które sprawiają, że bycie emigrantem w Malezji jest ekscytujące. To zmusiło mnie do wzrostu.

Kirsten i jej małżonka cieszą się chińskim Nowym Rokiem w Penang

Nigdy nie czułem nic poza mianowaniem przez mieszkańców i czuję, że stałem się częścią społeczności.

Ponieważ wszyscy mówią tutaj po angielsku, łatwo było dostosować się do mojego adoptowanego domu. Nigdy nie miałem frustracji, że zgubę lub czułem się nie na miejscu, ponieważ mogłem po prostu poprosić kogoś o pomoc.

Myślę, że to odegrało dużą rolę, która się osiedliła bez zbyt dużego szoku kulturowego.

Najlepsze obszary do życia w Penang

W Penang jest kilka miejsc, ale niektóre są znacznie bardziej pożądane dla emigrantów niż inne. Oto moje zalecane obszary do życia:

George Town

George Town to serce i dusza wyspy, a powód, dla którego ludzie podróżują do Penang.

To z pewnością mój pierwszy wybór dla każdego cyfrowego nomada mieszkającego w Penang. Właśnie tam będzie wiele przestrzeni do współpracy.

W mieście ma eklektyczną mieszankę highriss i świątyń, straganów ulicznych i restauracji z białymi stołami.

Jest to znane jako dziedzictwo UNESCO, więc wędrując po ulicach, wydaje się, że jesteś w żywym muzeum, w którym możesz uspokoić wszystkie zmysły.

Wszystko jest w odległości spaceru w George Town, więc nie będziesz mieć dodatkowego kosztu transportu.

Gurney Drive

To kolejny popularny obszar pełen mieszkań w Penang. To 15 minut jazdy na północ od serca George Town. Ale w tej okolicy chodzi o zakupy i nowoczesne wygody zachodnie.

Tam są dwa główne centra handlowe – Gurney Plaza i Gurney Paragon. Oprócz sklepów takich jak H&M, Top Shop, Sephora i Mango, są mało butików, sklepów spożywczych, siłowni i filmów.

To bardzo nowoczesny obszar, bez uroku George Town. Jeśli udogodnienia są tym, czego szukasz, jest to dobry obszar do życia w Penang. Ale jeśli chcesz być częścią uroku George Town, musisz pojechać autobusem lub samochodem do miasta.Tanjung Tekong i Tanjung Bungah

Te dwa obszary to około 20-25 minut na północ od miasta Geroge. Oba obszary są pełne mieszkańców i emigrantów mieszkających w Penang. Są sąsiednimi miastami i są zazwyczaj splecione.

Znajduje się najlepiej pomiędzy George Town a plażami Batu Ferringhi, dlatego postanowiliśmy tu mieszkać. To naprawdę pierwsze przedmieście George Town z pieszymi plażami.

W okolicy jest tylko jedno miejsce do współpracy, ale jeśli możesz pracować z domu, jest to jeden z najlepszych obszarów życia w Penang.

Ten obszar jest prawdziwym Penang. Jest tylko kilka hoteli plażowych, więc nie jest to bardzo turystyczna okolica. Jest trochę senny, szczególnie w nocy. Istnieje wiele restauracji, ale nie ma prawdziwego życia nocnego.

Batu Ferringhi

Batu Ferringhi to kolejna plaża w Penang, a na pewno najbardziej turystyczna. Istnieją wiązki restauracji i wysokiej klasy hoteli przy plaży, ale nie jest to wiele udogodnień do życia. Nie ma większego sklepu spożywczego i tylko mały rynek.

Obszar ten jest najdalej od George Town i nie ma przestrzeni do współpracy. Będziesz potrzebował transportu, aby dostać się do miasta i zajmie to około 30 minut.

Jeśli zamierzasz mieszkać w Penang przez kilka miesięcy, Batu Ferringhi może być zbyt daleko od George Town, chyba że planujesz transport.

Koszt życia w Penang

Niski koszt życia w Penang jest jednym z najważniejszych remisów dla wielu cyfrowych nomadów. Niewiele miejsc ma wszystkie nowoczesne wygody potrzebne do cyfrowego stylu życia Nomada z tak niesamowitą przystępnością cenową.

Innymi słowy, dostajesz dużo huku za swoją złotówkę.

Zacznijmy od mieszkania…

Koszty zakwaterowania w Penang

Tutaj wydasz wiele swojego budżetu. Choć nadal niewielka ilość.

W zależności od stylu, lokalizacji, widoku i udogodnień budynku można znaleźć czynsze zaczynające się od RM2000-6000 (450-1380 USD).

Wiele mieszkań w Penang ma duże przestrzenie, siłownie i baseny, co zwiększa koszty.

Jeśli nie jest to dla Ciebie niezbędne, możesz znaleźć zakwaterowanie na dolnym końcu spektrum cen. Starsze budynki z tymi samymi udogodnieniami są również tańsze niż błyszczące nowe highrises, które są w całym mieście.

Koszty żywności w Penang

Penang jest znany z taniego jedzenia ulicznego. Nie tylko dlatego, że jest tani, ale dlatego, że jest szalony dobry. Legendarny.

Równie łatwo jest znaleźć talerz RM5 (1,15 USD) pysznego makaronu, jak jeść bufet homara przez setki. Jedzenie poza domem jest tańsze niż gotowanie w domu, więc wielu mieszkańców spożywa praktycznie wszystkie swoje posiłki.

Jedzenie jest bardzo tanie, ale alkohol nie. Wydajemy znacznie więcej pieniędzy na alkohol niż jedzenie, kiedy jemy poza domem.

Ceny żywności ulicznej:

Char Kway Teow-znane lokalne danie z makaronem to RM5 (1,15 USD)

Assam Laksa-danie z zupy z kwaśnym makaronem rybnym RM5 (1,15 USD)

Ryż z kurczaka – duże obfite danie z ryżu kopiec z kurczakiem, wszystko pokryte sosem chilli czosnkowym. Jest z zupą. RM7 (1,60 USD)

Satay – marynowana laska na szaszłykach gotowanych nad węglem 10 szaszłykami dla RM12 (2,75 USD)

Ceny spożywcze:

Kurczak – RM17 (3,90 USD) za kilogram

Wieprzowina – RM17 (3,90 USD) za kilogram

Duża torba świeżych warzyw z rynku – RM25 (5,75 USD)

Butelka czerwonego wina – alkohol RM45 (10 USD) jest tutaj drogi

Puszka lokalnego piwa – RM8 (1,83 USD)

Koszty transportu w Penang

Autobusy publiczne obejmują całą wyspę i zasięg od 1,40-4,00 RM (0,32-0,92 USD) w zależności od długości jazdy. Jeśli jednak zatrzymasz się w George Town, będziesz ich potrzebować tylko wtedy, gdy zdecydujesz się udać się do innego obszaru wyspy.

Możesz także wynająć rower, skuter lub samochód, jeśli planujesz zostać gdzie indziej.

Grab (wersja Uber w Malezji) jest zdecydowanie najlepszym sposobem na poruszanie się po wyspie. Jest znacznie droższy niż autobusy, ale jest szybszy i znacznie łatwiejszy. Nadal są bardzo tanie. Od naszego mieszkania do lotniska jest 1-godzinna jazda samochodem i kosztuje tylko około 35 RM (8 USD).

Najlepsze restauracje w Penang

Mieszkając w Penang, jedzenie uliczne jest koniecznością. Tutaj przyjmuje kilka różnych spojrzeń.

Istnieje ogólne stoisko na ulicy, które najlepiej wprowadzają na miejsce przed posiłkiem, ale są też centra jastrzębia lub sądy kulinarne.

Nie tak jak Court Food, który można znaleźć w północnoamerykańskim centrum handlowym z McDonald’s, KFC i Sbarro Pizza. Tutaj są pełne jedzenia gotowanego do zakupu przy użyciu przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Centrum Hawkera jest miejscem, w którym można znaleźć 30 lub znacznie więcej „restauracji” lub straganów pod jednym dachem. Tam idzie miejscowi i gdzie będziesz Likely spend many of your time stuffing your face with all the local dishes.

Red Garden

This is my preferred hawker centre. It’s in the heart of George town and where Anthony Bourdain ate when he filmed here. It’s one of the most significant in town, so you’ll be able to try everything your heart desires.

However, if you get overwhelmed easily, don’t worry – the locals are very friendly and love talking food.

If you see someone eating a dish that looks good, go ahead and ask them what it is. They’ll tell you what it is and happily help you make some good choices. Click here to find Red garden on the map.

Kimberly Street

By day, Kimberly street is any normal road in town, but at night, street food stalls are pushed into place, and it starts humming.

There aren’t as numerous choices as at Red Garden, so it might be a terrific place to start without getting overwhelmed. Click here to find Kimberly street on the map.

Kebaya

After eating street food for so long, once in a while, we want something a little nicer. We don’t go here every week, but for special occasions, Kebaya is the best.

It is located inside the 7 Terraces boutique Hotel. From the antique plates to the food, the attention to detail is incredible. This is Nyonya food at it’s finest. The kind of food that has 25 ingredients to each dish yet tastes like your auntie made it. It has soul.

They serve a price fixed, four-course meal. You can pick your courses from a long list of options that has something for everyone. The price is RM128 ($29.50 USD), which is an amazing bargain for what you are getting.

You can’t even get two martinis for that price in a good restaurant in Chicago where I’m from.

Jak znaleźć mieszkania w Penang

Finding short term rentals used to be very challenging. Nowadays, much more and much more are cropping up, especially in George town and Tanjung Tokong/Tanjung Bungah.

However, the shorter the term, the higher the price.

Airbnb is ubiquitous on the island and one of the best ways to source apartments in Penang.

Another option is Agoda. They showcase condos and homes for rent. Some hotels offer long stay promotions so it’s worth checking into that as well.

In the last few years, the number of serviced apartments has enhanced as well. Serviced apartments always have housekeeping and a kitchen so it’s homier than a room in a shared apartment.

Whichever route you choose, work out your rent. It is very common here, and the longer you stay, the much more negotiating power you have.

Jakie są Wi -Fi i dane?

Believe it or not, we have faster Internet here than we did in the US. A lot of areas on the island have a fiber optic system, which makes the Internet lightning fast.

We’ve had Digi because we moved here and found it to be the best overall Internet service on the island. You can purchase a Digi Sim card at the airport.

A lot of the apartments in Penang have totally free WiFi. As do the cafes, restaurants, and every co-working space. keep that in mind when purchasing a SIM card.

No matter how much data you buy, you can always top it up at a 7/11 or local benefit store.

Cyfrowe grupy Nomad i przestrzenie współpracy

As a digital nomad living in Malaysia, work is part of your everyday life. There are practically a dozen co-working spaces in George town to choose from. here is a list to get you started.

Scoopoint has a very laidback vibe. They have a nap room, a hammock, a party, and a play area. but it’s not all play and no work, they just believe in balance. It is a space geared toward creatives with hot desks and dedicated desks. Monthly hotdesk rentals got for RM280 ($64.45 USD). Kliknij tutaj po szczegóły.

@C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *