Off the Beaten Path in Laos: The Bolawen Plateau

KADE Kate zawiera linki stowarzyszone. Jeśli dokonasz zakupu za pomocą tych linków, dokonam odszkodowania bez dodatkowych kosztów. Dziękuję!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Jestem na małej stacji benzynowej na płaskowyżu Boliaven w południowym Laosie, próbując wyjaśnić panią dokładnie, ile potrzebuję płynu magenta. Wskazuję na mój prawie pusty wskaźnik paliwa; Wręcza mi wąż do trzymania, gdy podnosi pompę podręcznika.

A potem muszę dokładnie dowiedzieć się, ile jej zawdzięczam. Żadne z nas nie mówi więcej niż dwa słowa języka drugiego, a także kiwnięte głową, a także uśmiechanie się nie porusza cię daleko w trakcie liczby.

Wyciągam iPhone’a, a także podciągam aplikację kalkulatora. Wielu dostawców w Azji Południowo -Wschodniej przynosi kalkulatory, aby pokazać koszty dla turystów, jednak nie ma metody, w której ta dama widzi wielu turystów. Wciąż piszę liczby; Kręci głową.

Wręczę jej iPhone’a. Z wahaniem naciska przycisk, a także umowę z światłami, gdy ekran wypełnia liczbę, które wybrała.

Oto, w zdalnym Laosie mentor regionalnej damy dokładnie jak korzystać z iPhone’a. Nasze życie nie mogło być bardziej różne, ale tutaj razem podziwialiśmy dzieło Steve’a Jobsa.

Większość plecaków, którzy wyjeżdżają do Laosu, wyrusza dobrze zaadresową ścieżkę z Vientiane do Vang Vieng do Luang Prabang, a następnie natychmiast opuszcza kraj. Chociaż zdecydowanie planuję w pewnym momencie podążać tą ścieżką, był region, który chciałem udać się do więcej: Południowego Laosu.

Southern Laos ma znacznie mniej turystów niż na północy, a także odczuwa się daleko od utartej ścieżki. Z tym regionem biegnie płaskowyż, domy do plantacji kawy do kawy, wodospady, domy na palach, a także kilku najbardziej przyjaznych młodych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkasz.

Aby dostać się do południowego Laosu z Bangkoku, pojechałem nocnym pociągiem do Ubon Ratchathani w Isan, północno -wschodnim regionie Tajlandii. Z Ubon była to dwugodzinna wycieczka autobusowa, a także przejście graniczne do Pakse, największego miasta w południowym Laosie.

W Pakse wynajęłem motocykl, a także zorganizowałem dwudniową wycieczkę z płaskowyżiem Boliaven. Od momentu, gdy wskoczyłem na ten rower, czułem się niezwykły – spływając po polnych ścieżkach, podskakując od czasu do czasu, moje długie włosy lecą za mną.

I tak, byłem pokryty dobrą pastą czerwonego brudu, a także kremem przeciwsłonecznym, a także okazjonalnym robakiem uderzając mnie w twarz, jednak nie obchodziło mnie to – nie ma to jak poczucie jazdy z głównie niefrasobliwym terytorium. Zauważyłem mniej niż pięciu obcokrajowców w ciągu dwóch dni, a także byłem jedyną kobietą solo.

Wszędzie jechałem, dzieci machłyby tak dobrze, jak krzyczą: „Cześć!” Przejechałem grupę uczniów, a także zaczęli skakać, a także wskazywać z podniecenia. Czułem się jak celebrytka!

Niedaleko Tat Lo, ci urocze chłopcy zabrali mnie na wędrówkę po swojej wiosce!

Możesz potknąć się z Pakse do Tat lo w około dwóch, a pół godziny, jednak warto, jeśli pójdziesz wolniej, sprawdź region, a także zatrzymać się po drodze. Weź cały dzień, a następnie spędź noc w Tat Lo, a także wróć do Pakse następnego dnia. To idealny plan podróży.

Tat Lo jest jednym z bardziej znanych wodospadów w południowym Laosie, a także małe miasteczko wokół niego. Większość ludzi pojawia się autobusem, dlatego widziałem kilku innych obcokrajowców na drodze.

Kolejny powód, aby odbyć tę podróż? To jest tanie. Posiłek w restauracji rzadko kosztuje ponad 1 USD, duży Beerlao kosztuje około 0,80 USD, a także mój bungalow z balkonem, a także widok kosztów rzeki 4.

Osobiście uważam, że Tat Lo ma wiele potencjalnych, aby stać się głównym miejscem docelowym plecakowym. To znaczy, kiedy dostają Wi -Fi, a także umieszczają niektóre zachodnie toalety! Pomiędzy wspaniałym miejscem, a także sceną rozwijającą się, to tylko kwestia czasu, zanim staje się bardziej ugruntowana, a także przybywają autobusy turystyczne.

Tłumaczenie: Jak stwierdziłem o Koh Lanta, jak stwierdziłem o Railay, idź teraz. Idź teraz do tat lo, idź motocyklistą, a także zobacz go dla spokojnej wioski. Nie czekaj, aż droga będzie pełna wielu Falang jak w Pai. Czy możesz sobie wyobrazić?!

Nie jest tak dobrze spóźnione, aby cieszyć się samotnością na drodze, która widzi tak niewielu zagranicznych gości. Idź, idź teraz, a także ciesz się naprawdę wspaniałą lokalizacją, póki możesz.

Uzyskaj aktualizacje e -mail od Katenever przegap post. Odejść subskrypcję w dowolnym momencie!

Imie Imie
Ostatnia nazwa nazwy
Twój e -mail e -mail
Składać

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *