7 powodów, dla których można udać się na wybrzeże Fraser, Queensland

Fraser Brzeg wybrzeża ma wszystko, od wydm, a także do lasów deszczowych największej wyspy piaskowej na świecie z dziką populacją dingo, a także krystalicznie niebieskie jeziora do oceanu obfituj migrującymi humbakami, a także linią brzegową najczystszego naturalnego piękna.

Tylko lokalizacja taka jak Australia może zintegrować tak wiele osobliwości przyrody w jednym miejscu.

Zaledwie godzinę, a także połowę lotu z Sydney lub 3-godzinną jazdę od Brisbane, wybrzeże Fraser jest odrębną częścią wybrzeża Australii.

Gdzie jeszcze odkrywasz największą na świecie wyspę piaskową pokrytą jeziorami słodkowodnymi, a także lasami deszczowymi obok placu zabaw wielorybów?

W tym obszarze Queensland jest o wiele więcej niż tylko Fraser Island, więc oto 7 powodów, aby udać się na wybrzeże Fraser.

1. Wyspa Fraser

Fraser Island jest największą na świecie wyspą piaskową. To pozorna karta losowa, a także klejnot tej linii brzegowej. To nie zawodzi. Kontrasty w krajobrazie są spektakularne, a także niezależnie od tego, czy widzisz tę wyspę lądem, morzem lub powietrzem, nigdy nie zobaczysz dokładnie tego samego.

2. Oglądanie wieloryba

Moje pierwsze przemyślenia na temat obserwowania wielorybów spodziewałem się, że wymagam lornetki, aby zobaczyć wieloryby w oddali, a może zobaczymy jeden lub dwa nieco bliżej. Jednak Hervey Bay to coś innego. Sezon obserwowania wielorybów trwa od końca lipca do października, a także jest najlepszą lokalizacją w kraju, aby zbliżyć się do wielorybów.

W rzeczywistości stwierdziłbym nawet, że jest to najlepsza lokalizacja na świecie. Po narodzinach cieląt ich rodzice zabierają je na ciepłe, spokojne wody Hervey Bay, aby rosły, zanim będą kontynuować migrację na południe.

Zobacz, co wydarzyło się tutaj podczas oglądania wielorybów dziennych.

3. Hervey Bay

Jeśli pomyślisz o tym mieście, tylko punkt zatrzymania na twojej metodzie na Fraser Island, brakuje ci. Istnieje tutaj dynamiczna okolica, która sama czyni go miejscem docelowym. Dzięki nowej scenie smakoszy restauracje takie jak wybrzeże, a także jedzą w Dan & Steph.

Weź kawę w Aquavue Café, zanim wyruszysz na plażę.

Aby pobyt z różnicą, sprawdź najlepsze rekolekcje w zachodnich kwater, które jest jak dom z dala od domu.

4. Przygody na 4 koła

Fraser Island to najważniejszy piaskownica, w jaką kiedykolwiek będziesz mógł się bawić. Weź ciężarówkę, a także baw się dobrze! Jestem nowicjuszem 4WD, jednak w ciągu zaledwie kilku godzin z Australian Off-Road Academy byłem przygotowany do samodzielnego poradzenia sobie z torami z jeziorem McKenzie.

Najpierw zabiorą Cię po to, aby uzyskać pozytywny wpływ na dowolny rodzaj terenu, na który się spotkasz. Następnie możesz jechać 70 milową plażą, dużą autostradą piaskową na wschodnim wybrzeżu Fraser Island.

Możesz nawet wziąć własne 4WD, a także naprawdę odkryć, co może zrobić.

W przeciwnym razie, jeśli lecisz, Akademia może pomóc w zatrudnieniu 4WD, abyś mógł sprawdzić najlepsze części Frasera w wolnym czasie.

5. Plaża jest twoim pasem startowym podczas lotu przemysłowego

Fraser Island jest jedną z dwóch lokalizacji na świecie, w którym można wziąć przemysłowy lot powietrzny, który startuje, a także ląduje na plaży. (Druga lokalizacja znajduje się w północnej Szkocji).

Wykorzystałem, aby być przerażonym małymi samolotami, jednak oryginalność tego doświadczenia sprawiła, że ​​skorzystałem z okazji. Zajęłem nawet miejsce w drugim pilotu!

Dowiedz się dokładnie, jak sprawdzam swoje zmartwienie o małych samolotach tutaj, a także zobacz, dlaczego powinno to zrobić na Fraser Island.

6. Jet Ski Adventures

Między Fraser Island a Hervey Bay jest iskrzącym odcinkiem spokojnej wody. Z plaży w Hervey Bay możesz zatrudnić narty odrzutowe, aby sprawdzić we własnym tempie.

Co więcej, dołącz do półdniowego doświadczenia z Aquavue do banków Pelican. Nigdy nie widziałem takiej niebieskiej wody, jak spektakularne piaski. Widzieliśmy płaszki, a także żółwie z naszych Jetskis, a także jeśli masz szczęście, że możesz stać się Dugong, Dolphin, a nawet wieloryba.

Poczucie latania przez tę spokojną zatokę pozostało ze mną, ponieważ nie mogę się doczekać powrotu.

7. Bush Tucker

Jeśli chcesz zrobić coś wyjątkowego australijskiego, zarezerwuj stół na kolację w restauracji Seabelle na kolację Bush Tucker w Fraser Island’s Kingfisher Bay Resort.

Szefowie kuchni tutaj przygotowali menu zawierające takie rzeczy, jak EMU, krokodyl, kangur, a także szeroką gamę roślin australijskich, ziół i przypraw. Wszystkie potrawy są smaczne, a także wyglądają wspaniale.

Wskazówka dotycząca bonusowego: zobacz słońce na oceanie

Nie ma wielu lokalizacji na wschodnim wybrzeżu Australii, w których można zobaczyć słońce spada nad wodą. Fraser Island jest jednak jedną z nich, a kontynent ledwo jest widoczny na skraju horyzontu.

Gdy słońce zachodzi, odkryj wspaniałą liczbę na plaży lub – jeśli przebywasz w Kingfisher Bay Resort – na starym drewnianym molo. Jest nawet trochę baru o nazwie The Jetty Hut, jeśli elegancki chłodno.

Jeśli jesteś tutaj tylko przez kilka dni, oto nasze 48-Przewodnik po wybrzeżu Fraser.

Czy masz jakieś sugestie dotyczące tego, co możesz zrobić na wybrzeżu Fraser? Czy kiedykolwiek jeździłeś na 4-koła lub jazda na nartach odrzutowych? Powiedz nam w komentarzach!

Obrazy Mrs Romance wykorzystujące kamerę Olympus OM-D E-M10.
Pan i pani Romance podróżowali jako goście TEQ, a także zachwycaliśmy się tym regionem, ponieważ po raz pierwszy pojechaliśmy ponad 10 lat temu. Odkryj znacznie więcej na Go do Fraser Coast.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *