5 metod dokładnie tego, jak pozostać rozsądnym, jeśli jesteś utknięty za granicą

Jedną rzeczą, której nie chcemy przychodzić do nas podczas podróży, jest utknięcie. Czy to z powodu anulowanych lotów od tajfunu, czy pandemii, brakujących lotów, autobusów, czy rzeczy poza naszą kontrolą. To frustrujące, zwłaszcza że są one nieplanowane. W sytuacji, o których się dzieje, oto 5 metod pozostania rozsądnych, gdy pozostawiono za granicą.

Nigdy nie byłem jeszcze uwięziony za granicą. Zostałem pobłogosławiony wspaniałą pogodą i punktualnością; Chociaż „prawie” tęsknię za lotem w domu. Zagubiłem się w swojej metodzie na terminalu lotniczym, a kiedy przybyłem, w kolejce w kolejnej linii (na Tajwan zamiast na Filipinach); Podziękuj Bogu, zrobiłem to na czas. Bilety lotnicze Back House były dość drogie. Sprawdziłem to, aby odpowiedzieć „co jeśli zostanę utknięty?” pytanie.

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

Wypadek za granicą – co powinieneś zrobić podczas podróży solo?

Jak przygotować samochody i ciężarówkę do legendarnej podróży

Po raz pierwszy podróżowanie za granicą – Filipin Imigracja i Lot Terminal Wskazówki

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie ubezpieczenia podróży dla Filipińczyków [z moimi zaleceniami!]

Fałszywy generator biletów, a także fałszywy bilet linii lotniczych: dlaczego nie powinieneś go używać?

Spis treści

1. Uspokój się i nie panikuj
2. Komunikować się
3. Rozkręć się
4. Miej plany B, C, D itp.
5. Odkryj z swojego doświadczenia

1. Uspokój się i nie panikuj

Jeśli przegapiłeś lot lub został odwołany; Pierwszą rzeczą jest się uspokoić. Nie panikować! Nie płacz! Możesz to zrobić później, dobrze? Po pierwsze, czy analiza głównej przyczyny – dlaczego? Czemu? Czemu?

Przykład Q/A:

P: Dlaczego zostałem zagraniczny za granicę?
Odp.: Ponieważ tęskniłem za autobusem na lotnisko.
P: Dlaczego tęskniłem za autobusem na lotnisko?
Odp.: Wierzyłem, że ostatnia podróż była o 12 północy, ale tak naprawdę jest to 11. Nie było też więcej taksówek. Lot był 3 nad ranem.
Następnie utwórz usługę – jak książka jeszcze jeden lot, a także wyjdź wcześniej. Porozmawiaj z mieszkańcami o tym, o której godzinie autobusy na terminalu lotnicze odejdą.

W przypadku, gdy jest tajfun; Nie masz jednak opcji czekać. Skontaktuj się z linią lotniczą, aby zmienić harmonogram lub zarezerwuj nowe bilety lotnicze. Zachowaj spokój – szybciej rozwiążesz to z usunięciem umysłu.

2. Komunikować się

Zdjęcie Taylor Grote na Unsplash
Porozmawiaj z liniami lotniczymi lub biurem podróży – aby zrozumieć nowe szczegóły lub harmonogramy lotu. Może to kosztować pieniądze, więc jeśli nie masz dodatkowych, nie bądź nieśmiały z prośbą o pomoc swojej rodziny lub bliskiego przyjaciela. Możesz nawet poprosić o pomoc nieznajomym! Mówię ci, że zadowolisz życzliwe dusze podczas podróży.

Komunikuj się z ludźmi, którzy oczekują, że znajdziesz dom, a także powiedz im, że nie zrobiłeś tego – aby upewnić się, że nie czekają na nikogo na lotnisku. Jeśli im nie powiesz; Mogą dotyczyć i uważać, że możesz być w nieszczęściu czy coś w tym rodzaju.

3. Rozkręć się

Po usłudzeniu problemu – być może posiadanie biletu już na następny dzień; odwrócić uwagę. Nie wierz w to, co się wydarzyło, a także być tym pochłonięte. Można trochę płakać przez chwilę, jednak zamiast zastanawiać się nad „co ifs” lub obwiniać swoich towarzyszy, możesz zrobić coś produktywnego lub zabawnego. Możesz sprawdzić książkę, razem zagrać w grę, porozmawiać z mieszkańcami, a nawet zaplanować następną przygodę! Przeszłość jest przeszłością, odkryj z niej, jednak nie pozwól, aby cię obniżył lub być powodem, dla którego kończy się Twoja przyjaźń.

4. Miej plany B, C, D itp.

Zdjęcie Alexa Williams na Unsplash

Jeśli nie doświadczyłeś jeszcze za granicą, gratulacje! Jeśli to zrobiłeś, z pewnością podczas następnych podróży masz plany tworzenia kopii zapasowych, prawda? Więc kiedy się nie podróżujesz, możesz wyprodukować plan B, C, D itp. W sytuacji A nie działa. Na przykład będziesz mieć dodatkowe pieniądze, kartę ratingową kredytową, aby kupić bilety w sytuacji, których nie możesz skontaktować z liniami lotniczymi. Lista sytuacji awaryjnej skontaktuj się z liczbami, a także osobami, które pomogą, jeśli zostaniesz utknięty za granicą, również dobrze ci zrobi. Ponadto ubezpieczenie ubezpieczeń podróży zwróci Ci to, jeśli masz przerwy w podróży.

5. Odkryj z swojego doświadczenia

Jak stwierdziłem numer 3, przeszłość to przeszłość – odkryj z niej. Jeśli tak się doświadczyłeś, nie chcesz, żeby to się powtórzyło, prawda? Jeśli więc problem jest kontrolowany, jak spóźnienie się – podróż do portu wcześnie. Jeśli problem jest błędnymi procedurami (jak wierzyłeś, że nadal będzie łódź związana z punktu A do punktu B); Następnie zbadaj z góry badania lub zapytaj mieszkańców. Jeśli jest to okres tajfunu, kiedy tam podróżujesz, możesz chcieć podróżować w pozostałych miesiącach. W sytuacji są to nieprzewidziane wydarzenia, mają plany tworzenia kopii zapasowych.

To jest 5 metod pozostania rozsądnych, gdy zostaną uwolnione za granicą. Nie martw się tak dobrze, jak nie zamieszkuj w nim, biedne rzeczy mogą nadejść, podobnie jak dobro. Mam jednak nadzieję, że tego nie doświadczycieJeśli to zrobisz lub tak, modlę się, aby nie pozwoliło ci to przestać podróżować. Powodzenia w podróży! walcz dalej!

O pisarzu

Hej, jestem Lyza! Ja, kiedy była osoba, która właśnie wyobrażała sobie, że chodził do lokalizacji „jednego dnia”, zdecydowała się pójść po moich marzeniach. Moja pierwsza podróż za granicą była w Japonii, Solo, w zeszłym 2018 roku, a także od tego czasu wpadła w podróż. Dążę do zobaczenia 10 krajów przed ukończeniem 30, a także 2 nowych lokalizacji na Filipinach każdego roku. Oprócz podróży lubię organizować wycieczki, robić zdjęcia, czytać, a także nawiązywać nowe przyjaciół. Zastosuj się w moich przygodach z moim Instagramem.

Czy jesteś na Pinterest? Przypnij je!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *