5 Wymagania dotyczące nauczania angielskiego w Korei Południowej

Zdobycie zadania w jednym kraju jest zawsze trudnym procesem. Jednak wymagania dotyczące nauczania języka angielskiego w Korei Południowej nie są tak znaczące ani trudne, jak można się wydawać.

Na szczęście w przypadku wielu miejsc pracy, takich jak nauczanie w akademiach o nazwie Hagwons, wymagania nauczania angielskiego w Korei Południowej nie obejmują wcześniejszego doświadczenia ani nawet certyfikatu nauczania.

Możesz wylądować jedną z tych miejsc pracy z niewiele więcej niż tytuł licencjata w dowolnym tematu.

Taka była moja sytuacja, kiedy odkryłem moją pierwszą pracę dydaktyczną. Niedawno ukończyłem uniwersytet, a także nigdy wcześniej nie uczyłem, więc spełniłem tylko minimalne wymagania dotyczące nauczania angielskiego w Korei.

Jednak mój nowo nabyty tytuł licencjata był wystarczający do zatrudnienia. Odkryłem zadanie w wielkim Hagwon, a także zacząłem to, co [okazało się] trwałym zajęciem w nauczaniu języka angielskiego za granicą.

Od tego czasu wymagania dotyczące nauczania języka angielskiego w Korei Południowej, a także inne rodzaje szkół, takie jak uniwersytety, wymagają więcej kwalifikacji, a także certyfikatów potencjalnych nauczycieli niż Hagwons.

W tym artykule przejrzę te nauczanie angielskiego w Korei.

Spis treści
Nauczanie angielskiego w Korei Wymagania: podstawy
Rodzaje szkół w Korei Południowej
Wymagania dotyczące nauczania angielskiego w Korei
Wymagane dokumenty do nauczania angielskiego w Korei Południowej
Podsumowanie języka angielskiego w Korei wymagania
Teraz rozumiesz, czego potrzeba nauczania w Korei

Nauczanie angielskiego w Korei Wymagania: podstawy

Oprócz konsultacji takich artykułów, najlepszym sposobem na odkrycie wymagań dotyczących nauczania angielskiego w Korei Południowej jest wyszukiwanie w Internecie pracy w nauczaniu języka angielskiego.

Ich opisy zadań zazwyczaj wymieniają wymagania dla każdego konkretnego zadania, z dodatkowymi kluczowymi informacjami, takimi jak wynagrodzenie, liczba godzin pracy, a także lokalizacja.

Typową stroną internetową odkrywania prac dydaktycznych na całym świecie jest ESL Cafe Dave’a. Powinieneś poświęcić trochę czasu na przeglądanie opisów zadań, aby uzyskać koncepcję, jakie są wymagania dotyczące nauczania angielskiego w Korei Południowej.

Kolejną świetną stroną internetową specyficzną dla Korei jest strona internetowa Kotesol Association. Jest to szczególnie świetne do odkrywania miejsc pracy uniwersyteckiej. Na koniec spójrz na program EPIK, który został zainicjowany przez koreańskie Ministerstwo Edukacji.

Gdy odkryjesz szkołę, którą lubisz, rekruter lub przedstawiciel szkoły pomoże ci w procesie zatrudniania, jak i aplikacji wizowej.

Zapewnią Ci listę dokumentów potrzebnych do konkretnej pracy, a także dokładnie, jak uzyskać certyfikat apostilles lub notarizacje, w razie potrzeby.

☞ Zobacz także: Naucz angielskiego dla koreańskich uczniów online – 7 stron, które płacą

Rodzaje szkół w Korei Południowej

Różne szkoły mają różne wymagania dotyczące nauczania angielskiego w Korei Południowej. Niektóre z nich obejmują narodowość nauczyciela, kwalifikacje, a także doświadczenie.

Głównymi rodzajami szkół, w których można uczyć angielskiego w Korei, to Hagwons, publiczne i prywatne szkoły (podstawowe, gimnazjum, a także szkoły średnie), a także uniwersytety.

Wymagania dotyczące nauczania języka angielskiego w południowokoreańskim Hagwons

Hagwons to małe, prywatne akademie powszechnie uczestniczą w przedszkolu, a także starsze dzieci. Istnieją Hagwons na matematykę, Tae Kwon Do, instrumenty muzyczne, a także praktycznie każdy inny temat, który możesz sobie wyobrazić.

English Hagwons są jednym z najbardziej rozpowszechnionych typów. Zwykle mają zajęcia przedszkolne rano, a także wczesne popołudnie, a także krótsze zajęcia po południu dla uczniów w szkole podstawowej przez liceum.

Hagwons dla dzieci mają najmniejsze wymagania dotyczące nauczania angielskiego w Korei Południowej. Zwykle konieczny jest tylko tytuł licencjata, a także nie ma znaczenia, w którym temat jest.

W Korei Południowej są również Hagwons dla dorosłych. Wymagania dla tych szkół mogą być nieco surowsze niż w Hagwons dla dzieci. Wraz z tytułem licencjata mogą również wymagać certyfikatu TESL/TEFL, a także wcześniejszych doświadczeń dydaktycznych.

Jeśli wolisz uczyć dorosłych niż dzieci, jednak nie masz na to doświadczenia lub innych wymagań, świetnym długoterminowym planem jest rozpoczęcie nauczania w Hagwon dla dzieci, a także później odkrycie zadania w szkole dla dorosłych .

Umowy Hagwon są prawie zawsze przez cały rok. Wraz z miesięczną pensją zwykle zapewniają mieszkanie, refundację lotniczą, a także dwa tygodniowe płatne wakacje.

Wymagania do nauczania angielskiego w szkołach publicznych w Korei Południowej i prywatnych

TrochęSzkoły podstawowe (podstawowe, gimnazjum, a także szkoła średnia) w Korei Południowej zatrudnią każdą osobę z tytułem licencjata, jak w Hagwons.

Większość ma jednak nieco trudniejsze wymagania, preferując nauczycieli od doświadczenia, a także stopień edukacji lub przynajmniej angielski. Zazwyczaj wymagany jest certyfikat TEFL wynoszący co najmniej 100 godzin. Kliknij tutaj, aby uzyskać listę najlepszych certyfikatów TEFL.

Oczywiście może być możliwe nauczanie innych przedmiotów szkolnych w języku angielskim. Na przykład, jeśli masz tytuł licencjata w historii, możesz zostać zatrudniony jako nauczyciel historii.

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju pracy, świetną koncepcją jest przeglądanie wielu opisów zadań, aby uzyskać koncepcję ich nauczania angielskiego w Korei. Spójrz na

Wymagania uczenia angielskiego na uniwersytetach w Korei Południowej

Praca uniwersytecka to jedne z najlepszych miejsc pracy w Korei Południowej. Mają również najbardziej rygorystyczne wymagania.

Wiele uniwersytetów wymaga dwóch lub trzech lat wcześniejszego doświadczenia dydaktycznego, często nie zawsze na poziomie uniwersyteckim.

Wiele osób, które uczą w Korei Południowej przez długi czas, jest w stanie przejść do uniwersytetów. Doświadczenie nauczania w Hagwons lub szkołach podstawowych, a także znacznie lepsze zrozumienie kraju, a także dokładnie, jak działa, pozwala im ostatecznie uzyskać pracę dydaktyczną na uniwersytecie.

Posiadanie tytułu magistra, a także certyfikatu TESL/TEFL jest jednym z bardziej typowych wymogów na uniwersytetach. Nawet jeśli nie jest to formalny wymóg, jeśli masz jedną z tych kwalifikacji, na pewno otrzymasz więcej.

☞ Zobacz także: 15 rzeczy do zrobienia w Seulu w Korei

Wymagania dotyczące nauczania angielskiego w Korei

Zgodne z wymaganiami są niezbędne do odkrycia zadania nauczania w Korei Południowej.

1. Paszport

Twój paszport musi pozostać ważny na czas trwania umowy, więc co najmniej rok od dnia, kiedy pojawiasz się w Korei Południowej.

Jeśli zdecydujesz się zostać na drugi rok, jednak twój paszport wygasa w tym czasie, nie martw się. Możesz ubiegać się o nowy paszport w konsulatu kraju domu. Po uzyskaniu nowego paszportu możesz go użyć do ubiegania się o swoją drugą wizę.

2. Narodowość

Wiele szkół przyjmuje tylko nauczycieli z krajów anglojęzycznych.

Jeśli nie pochodzisz z jednego z tych krajów, od razu powiedz rekruterowi lub przedstawicielowi, ponieważ wczesna część procesu zatrudniania wynosi skan lub zdjęcie paszportu.

Niektóre szkoły, zwłaszcza Hagwons, mogą zatrudnić osoby nierodzime z wysokim poziomem języka angielskiego, a także zaawansowanego certyfikatu, aby to udowodnić (na przykład z Cambridge). O wiele trudniej będzie odkryć takie szkoły, jednak istnieją.

Niektóre szkoły, głównie uniwersytety, a także szkoły podstawowe, określają, że akceptują tylko nauczycieli z siedmiu krajów: USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii, a także Republiki Południowej Afryki.

3. Doświadczenie w nauczaniu

Jak wspomniano powyżej, zdecydowana większość Hagwons dla dzieci nie wymaga wcześniejszego doświadczenia dydaktycznego. Jednak wiele Hagwonów dla dorosłych wymaga doświadczenia.

Szkoły klasy mogą, ale nie muszą wymagać doświadczenia, a także uniwersytetów, chociaż to wcześniejsze doświadczenie nie zawsze musi być na jednym uniwersytecie. Dwa lub trzy lata w Hagwon może wystarczyć.

4. Umiejętności językowe

Wiele osób jest zaskoczonych, że biegłość w języku koreańskim nie jest wymogiem nauczania angielskiego w Korei Południowej.

W rzeczywistości większość nauczycieli języka angielskiego w Korei Południowej nie mówiła żadnego rodzaju koreańskiego, kiedy po raz pierwszy przybyli. Podobnie jak tam, wielu obcokrajowców nigdy nie zawraca sobie głowy odkryciem jakiegokolwiek rodzaju niż podstaw.

Oczywiście jest to świetna koncepcja odkrywania języka ojczystego kraju, w którym mieszkasz, jednak nie jest to konieczne do nauczania. Lekcje angielskiego są bardziej wydajne, jeśli są w 100% w języku angielskim, a także wiele szkół ma zasady tylko angielskiego.

Jeśli chodzi o gramatykę angielską, możesz poradzić sobie z Hagwon dla dzieci z jedynie fundamentalnym zrozumieniem tego. Do nauczania dorosłych będziesz potrzebować wyższego poziomu zrozumienia niż po prostu bycie rodzimym mówcą, a także musisz być profesjonalistą do pracy na uniwersytecie.

Możesz samodzielnie studiować gramatykę lub odkryć ją jako część materiału certyfikatu TESL/TEFL.

Wymagane dokumenty do nauczania angielskiego w Korei Południowej

Ogólnie rzecz biorąc, znacznie lepsze miejsca pracy wymagające doświadczenia (takiego jak uniwersytety) wymagają więcej dokumentów, podczas gdy szkoły (takie jak Hagwons), które akceptują osoby bez doświadczenia dydaktycznego, wymagają mniej dokumentów.

Potrzebujesz oryginałus wszystkich dokumentów. Nie martw się, odzyskasz je po złożeniu wniosku o wizę w Korei.

Mimo to jest to świetna koncepcja robienia skanów lub robienia zdjęć cyfrowych, a także zapisywanie ich gdzieś na stałe, jak Dysk Google lub inne konto w chmurze.

Po rozpoczęciu procesu rekrutacji szkoła powie ci, czy potrzebujesz certyfikowanych tych dokumentów, czy nie. Certyfikaty, takie jak apostille lub notarizacje, są typowymi wymaganiami nauczania angielskiego w Korei Południowej.

1. Licencjat

Możesz uzyskać zadanie nauczania w języku angielskim w Hagwon z czteroletnim tytułem licencjata w dowolnym temacie, niezależnie od tego, czy jest to angielski, inżynieria, muzyka, czy cokolwiek innego.

W przypadku innych rodzajów szkół, takich jak szkoły podstawowe, prawdopodobnie będziesz potrzebować licencjata z edukacji, angielskiego lub innego istotnego przedmiotu. Możesz dowiedzieć się, co dokładnie te inne istotne przedmioty komunikują się ze szkołami prywatnymi.

Prawdopodobnie będziesz też potrzebować oryginalnej transkrypcji. Jeśli nie jesteś pewien, zapytaj osobę, która pomaga ci w procesie zatrudniania.

2. stopień magistra lub doktorat

Jeśli masz tytuł magistra lub doktorat, szczególnie jeśli jest to edukacja lub angielski, będziesz mieć znacznie lepszą możliwość znalezienia zadania na uniwersytecie lub szkole publicznej lub prywatnej.

Zawsze używaj najwyższego stopnia. Nie tylko otworzy dla ciebie znacznie lepsze pozycje, ale prawdopodobnie dostaniesz więcej zapłacenia.

Tak samo jak w stopniu licencjata potrzebujesz pierwotnego stopnia, a także transkrypcji.

3. Certyfikat TESL/TEFL

Sprawdź wymagania dotyczące nauczania języka angielskiego w Korei Południowej pod kątem określonych miejsc pracy przed zapisaniem się na program certyfikatu TESL/TEFL.

W przypadku wielu szkół ta certyfikacja nie jest tak naprawdę wymagana, choć po prostu preferowana. Powiedziawszy to, zapewni to znacznie lepsze zrozumienie planowania lekcji, a także sytuacji w klasie. I może to zapewnić nogę innym kandydatom do pracy.

TESL (nauczanie języka angielskiego jako drugiego języka), a także TEFL (nauczanie języka angielskiego jako języka obcego) różnią się znacznie zarówno pod względem materiału, jak i jakości, szczególnie wśród kursów online, jak i osobistych.

Możesz wydać 100 USD na niedrogi program TEFL online, który tak naprawdę niczego nie uczy, lub możesz wydać 1000 USD na profesjonalny program, który umożliwi pracę w dowolnym miejscu na świecie, choć prawdopodobnie nie będzie konieczne do nauczania w a Hagwon.

Niezależnie od tego, który wybierzesz program, nadal nie zrozumiesz, czy jesteś jakiś świetny w nauczaniu, a nawet jeśli ci się podoba, dopóki nie postawicie stopy w klasie. Oprócz tego, co odkrywasz w klasie, będzie o wiele bardziej przydatne niż wszystko, co odkryjesz w programie TESL/TEFL.

Oznacza to, że certyfikat TESL/TEFL nie jest niezbędny do nauczania w Korei Południowej-nie do wylądowania pracy Hagwon na poziomie podstawowym ani do faktycznego nauczania-jednak jest preferowany.

Jeśli po roku w Hagwon z przyjemnością nauczasz, a także rozumiesz, że chcesz to robić, zawsze możesz później zrobić program TESL/TEFL.

4. Kontrola przeszłości kryminalna

Hagwons rzadko wymagają kontroli przeszłości kryminalnej, jednak inne rodzaje szkół, takie jak szkół szkół prywatnych, mogą poprosić o jedno z tych certyfikatów. W większości przypadków dostaniesz go na lokalnym posterunku policji.

Nie martw się o spełnienie tego nauczania języka angielskiego w Korei, dopóki szkoła nie poprosi o to – chyba, że ​​oczywiście masz rejestr karny.

Jeśli było to drobne wykroczenie liceum, zamów teraz sprawdzenie przeszłości kryminalnej, zanim zaczniesz wyszukiwać zadania, aby sprawdzić, czy jest czyste, czy nie.

5. Akt urodzenia

Prawdopodobnie nie będziesz potrzebować swojego aktu urodzenia, aby zostać zatrudnionym, jednak może to być konieczne, gdy jesteś w Korei Południowej. Możesz go potrzebować, aby otworzyć konto bankowe, zapisać się na ubezpieczenie zdrowotne i dobrego samopoczucia lub czegoś innego, co wymaga udowodnienia swojej tożsamości.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych dokumentów, potrzebujesz oryginału. Jeśli go nie masz, w większości przypadków musisz poprosić o to z placówki opieki zdrowotnej, w której się urodziłeś.

6. Certyfikaty: apostille, a także notarizacje

Jak wspomniano wcześniej, niektóre szkoły wymagają dyplomu uniwersyteckiego (i możliwości

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *