10 nieudanych doświadczeń na wybrzeżu Sunshine, Queensland

poniżej 90 minut na północ od Brisbane, wybrzeże Sunshine Queensland ma tak wiele do zaoferowania. Złożyliśmy tutaj tylko 10 najlepszych rzeczy do zrobienia, ale jak tylko przyjedziesz, zdajesz sobie sprawę, że jest to wierzchołek, jaką jest wersja góry lodowej.

Od dziewiczych plaż po rzadkie subtropikalne lasy deszczowe i wodospady, od browarów rzemieślniczych, gorzelni i winnic po małe miasteczka pełne kreatywności – i nie zapominajmy o jedzeniu – słoneczne wybrzeże jest raju podróżnika.

Ponieważ obejmuje zarówno znaczny obszar przybrzeżny, jak i oszałamiający zalesiony zaplecze, region ten ma naprawdę zróżnicowany zestaw do zaoferowania.

I chociaż plaża zazwyczaj staje się oczekiwana, szczególnie latem, zaplecza, ze względu na jego wysokość, jest zwykle nieco chłodniejsza. Zimą możesz nawet potrzebować ognia wieczorem.

Sprawdź nasz Montage Vid z tych dziesięciu rzeczy do zrobienia i pamiętaj, aby zapisać się na nasz kanał YouTube tutaj.

Oczywiście niemożliwe jest opowiedzenie o wszystkich rzeczach, które możesz zrobić w tym regionie, który rozciąga się na ponad 1600 km², ale oto 10 naszych ulubionych.

1. Sunshine Coast Ocean Drive

Zdobądź leżeć i weź przybrzeżną jazdę z Sunrise Beach na południe od Noosa aż do Mooloolaba. 40 km jazdy pozwala zobaczyć, jak klify spływają do miejsca, w którym droga znajduje się na poziomie morza.

Jazda na południe oznacza, że ​​możesz z łatwością zatrzymać się na widok, ale oznacza to również, że jesteś bliżej wody, bez pojazdów po drugiej stronie drogi. To trochę jak jedna z naszych wskazówek dotyczących jazdy autostrady 1 na zachodnim wybrzeżu Ameryki.

Jeśli jeździsz na południe, jednym z pierwszych miast, do których dotrzesz na poziomie morza, jest Peregian Beach i warto wyciągnąć nogi, ciesz się spacerem na ogromnej plaży i umieszczenie palców u stóp w wodzie.

I skorzystaj z okazji kawy – w tym małym miasteczku ma wiele kawiarni, które warto odwiedzić.

2. Rejs kulturalny Eco Cultural Tours

Żeglowanie z Penny Lane Jetty w Mooloolaba, Saltwater Eco Tours to idealna kombinacja bycia nad rzeką Maroochy i jej kanałami na stuletniej łodzi żeglugi i poznawanie starożytnej kultury i historii tego obszaru w tym samym czasie.

Podczas rejsu dołącza do ciebie Bridgette „Auntie” Chilli, dumna kobieta z Mooloola Kabi Kabi, która opowiada o historii swoich ludzi, którzy mieszkają w okolicy od tysięcy lat.

Właściciel Simon Thornalley, australijski Aborygen i Torres Strait Islander, sam przywrócił tę oszałamiającą drewnianą łódź, rozumiejąc znaczenie dziedzictwa i dziedzictwa, i to naprawdę dodaje atmosfery tego doświadczenia.

Sprawdź naszą pełną recenzję i wideo z Cultural Eco Cultural Cruise Saltwater Eco Tours.

3. Mary Cairncross Scenic Reserve and Rainforest Center

Nazwany na cześć kobiety i jej trzech córek, które od końca XIX wieku rozpoczęli walkę o zachowanie tego obszaru przed pozyskiwaniem pozyskiwania.

Mary Cairncross Scenic Reserve to wieloaspektowy pogląd na jeden z ostatnich pozostałych subtropikalnych lasów deszczowych w kraju.

Centrum jest ośrodkiem edukacyjnym z pokazami dzikiej przyrody znalezionej w obszarze 55 hektarowym, a także informacje o tradycyjnych opiekunach narodu Jinibara.

Na górze zapewnia niesamowite widoki na góry Glasshouse, a przez gęsty las deszczowy odbywa się kilka spacerów. Nawet krótki spacer po centrum, do którego byliśmy ograniczeni z powodu ostatnich burz, ma niewiarygodne zwierzęta i ptaki.

4. Flame Hill Vineyard, Montville

Zwykle wino i subtropiki nie idą w parze, ale jak powiedzieliśmy, podwyższony zaplecze ma chłodniejszy klimat.

Wino tutaj może nie pasować do najlepszej z doliny Barossa lub Hunter, ale nadal jest bardzo pitne. Flame Hill Vineyard’s Fiano, Montville Chardonnay i Rousanne Marsanne oraz Barbera i Traprock Shiraz są wyróżniające się.

Drzwi do piwnicy, które są wysoko na wzgórzu nad Pretty Montville, wyglądają na zaplecze i winorośli winogron, i jest to idealne miejsce, aby cieszyć się kroplą wina z Queensland i pysznym lunchem.

Możesz zobaczyć nasze wideo Winery Flame Hill tutaj.

5. Sprawdź trzy stwardnienie masy głębi lądu

Te trzy miasta Sunshine Coast Hinterland są jednymi z najładniejszych, ale także pokazują trzy bardzo różne strony regionu.

Montville, który został założony w 1887 roku, jest kreatywnym centrum z udziałem zarówno wschodzących, jak i sławnych artystów. Zakupy tutaj są zabawne z atmosferą „Olde-Worlde” i obracaniem koła wodnego.

Maleny słynie z żywności i lokalnych produktów (a także własnej sceny artystycznej i oszałamiającego krajobrazu), w szczególności produktów mlecznych. Warto również sprawdzić tutaj restaurację tamaryndowca, część Spicers Tamarind Retreat, na posiłek, którego prawdopodobnie nie zapomnisz.

Mapleton jest znany z bliskości przyrody i niesamowitych spacerów, które można zrobić w okolicy przez lasy i wodospady.

6. Leczenie spa w Anaise Spa, Maleny

Podczas gdy Ty’Re w Maleny, upewnij się, że odłożyłeś co najmniej dwie godziny – najlepiej trzy – aby cieszyć się spa spa w Spa Anais Day.

Zdecydowanie z widokiem na toczące się wieś i lasy Maleny oraz w zasięgu słuchu Gardnera, ten spa jest najbardziej niebiańskim plasterem całego wybrzeża słońca.

Sprawdź naszą recenzję anyżu spa tutaj i nasz film, aby zobaczyć, czego możesz się spodziewać.

7. Mapleton Falls and Rainforest Walk

Tuż obok miasta Mapleton, obserwacja w głębokim pionowym wąwozie pokrytym drzewem i błyszczącym rykiem Mapleton Falls przywołuje cię do dalszego odkrywania.

Dość łatwy spacer zabiera Cię w dół, w której wody z Pencil Creek Cascade 120m na ​​dno. Ale dźwięki wodospadu szybko topią się przez ptaki wśród baldachimu tego oszałamiającego lasu.

Na tym spacerze jest całkiem sporo schodów, ale ścieżka jest dobrze zajęta.

8. Rynki Eumundi

Odbywa się w każdą środę i sobotę – bez względu na to, co – od 1979 r., Eumundi Markets jest największym i najlepszym rynkiem sztuki i rzemieślniczym w kraju.

Przynosząc setki ludzi z całej przestoju, rynek przekształca spokojne miasto Eumundi.

Uważaj na to, upiecz, przyszyj, wyhoduj odznaki na straganach. Są to sprzedawcy, którzy sami wykonują wszystko, co całkowicie widzisz. I upewnij się, że przybyłeś głodny – oferty żywności na rynku są wyjątkowe!

91

Zaledwie 10 minut w dół od Eumundi Yandina jest jednym z najstarszych miast na wybrzeżu Sunshine. Pub jest tu od 1887 roku i w mieście jest wiele innych oszałamiających budynków dziedzictwa.

Ale na północnych obrzeżach Yandiny znajduje się fabryka imbiru – zabawny park rozrywki oparty na najlepszym na świecie imbiru z Buderim tuż przy drodze. Na początku brzmi to nieco dziwnie, ale jest naprawdę bardzo urocza i świetna zabawa. Jest również w pomieszczeniu, więc idealna aktywność deszczowa.

Ale nawet lepsze niż imbirowe przejażdżki, eksponaty i stragany to trasa koncertowa na żywo.

Byliśmy naprawdę zaskoczeni, jak dobrze to było. Najpierw usłyszysz od eksperta pszczół o cyklach życia pszczół i ich zachowaniach. Następnie możesz obserwować, jak zamykają się w ich uli przez okna kontroli szkła. W końcu możesz spróbować innego miodu, jaki wytwarzają.

Czy znasz jedną pszczołę – przez całe jej życie – wyprodukuje mniej niż łyżeczkę miodu?

A jeśli szukasz przekąski lub pamiątki, po drugiej stronie drogi jest Nutworks. Pozornie sklep sprzedający wszelkiego rodzaju orzechy, jest to również fabryka pieczenia i przetwarzania. Możesz także zdobyć kilka bezpłatnych degustacji różnych orzechów, które sprzedają tutaj przed zakupem.

10. Żeglarstwo, spływy kajakowe i strzałe w Twin Waters Novotel Sunshine Coast Resort

Na terenie imponującego ośrodka Novotel Sunshine Coast w bliźniaczych wodach na północ od Maroochydore i zaledwie siedem minut od lotniska znajdziesz jezioro sztuczne.

Tutaj możesz zatrudnić kajaki, tablice SUP i 2-osobowe katamarany żeglarskie Hobie, aby wyjść na wodę i bezpiecznie bawić się. Jeśli przebywasz jako goście ośrodka, żeglarstwo i kajaki są bezpłatne.

Hotel jest wspaniały dla rodzin i grup przyjaciół i znajduje się blisko plaży, innych miast Sunshine Coast. Ma nawet własne pole golfowe, które jest uznawane na arenie międzynarodowej jako jeden z sześciu najlepszych kursów ośrodków w Australii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *