AK Monthly podsumowanie: styczeń 2021

Przygodowa Kate zawiera linki stowarzyszone. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, zarobię prowizję bez dodatkowych kosztów. Dziękuję!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Witamy w ciemnych miesiącach. W normalnych okolicznościach styczeń jest ponury i bezwzględny; Wiedziałem, że podczas pandemii będzie jeszcze trudniejsze, zwłaszcza że wciąż jesteśmy w najsurowszym blokowaniu w Czechach.

I tak zameldowałem się ze sobą. Czy miałem się dobrze, tak daleko w pandemię?

TAk. Ze mną wszystko w porządku. Poświęcam ten czas jako okres hibernacji. Nie kładę stopy na pracy; Zamiast tego utrzymuję normalny poziom pracy i wypełniam swoje dni kotami, pieczeniem, medytacją i książkami oraz pracując nad moimi finansami. I choć często zdarzają się, gdy kipię z obciążającą identycznością tych dni, życie było ogólnie dobre.

Wielu moich przyjaciół z podróży zmagało się ostatnio nie podróżując. Tak wielu z nich, w rzeczywistości zastanawiałem się, czy jestem dziwakiem, że sam nie czuję. Ile rzeczywiście sugerowało mi podróże, jeśli ledwo odkryłem, że minęły cztery miesiące bez opuszczenia granic miasta?

Ale o wiele bardziej niż cokolwiek innego, podróż nauczyła mnie cierpliwości. Kultywujesz pewien rodzaj cierpliwości, gdy jesteś wrzucony w tył minibusa Kambodży z plecakiem na kolanach na ośmiogodzinną podróż. Pewny rodzaj cierpliwości, gdy twój bagaż został utracony przez kilka dni i wrócisz do zakupu M&S, aby trzeci nowy strój, który sprawia, że ​​wyglądasz jak mama PTA.

Moje zdrowie psychiczne było dobre i jestem za to bardzo wdzięczny. Nie wszyscy mają szczęście.

To, co pomogło mi uznać, że to sezon w naszym życiu. Gówniany sezon, tak – ale sezon. Skończony czas, który wymaga pracy z tym, co masz, a nie lamentować, jak to mogło być.

Nasze życie nie zawsze będzie takie, a my musimy tylko trochę dłużej.

Odwiedzone miejsca

Praga, Republika Czeska

Przegląd najważniejszych wydarzeń

Świętując inaugurację Biden! Wreszcie kurwa. Zawsze wiedzieliśmy, że będziemy świętować z szampanem i zachwycaliśmy się kolejną butelką jazzowej Cava, którą odkryliśmy w grudniu. To był dobry dzień, a nawet kocięta zachwyciły się same!

Dostosowanie się do życia po Trumpie. To naprawdę uderzyło mnie w weekend po inauguracji. Obudziłem się i nie miałem pojęcia, co zamierzał Trump. Został zakazany na Twitterze. Ucisnął się. Nie mógł już wykorzystywać prezydentury, aby skrzywdzić ludzi.

A kiedy zdałem sobie z tego sprawę, byłem w takim pokoju. Bez żartów, moje dane Fitbit mówi, że spałem znacznie lepiej, ponieważ Trump zniknął.

To oczywiście nie oznacza, że ​​wszystko jest magicznie lepsze; Dla najbardziej podatnych ludzi w USA zmiana jest w najlepszym razie marginalna. Dlatego musimy nadal przekazywać czas i pieniądze, komunikować się na temat problemów, które mają znaczenie i pociągnąć naszych urzędników publicznych.

Zdrowie Lewisa poprawia się !! To jest punkt kulminacyjny miesiąca. Ale były też złe czasy – zobacz pełny opis poniżej w „Wyzwaniach”.

Business rośnie. Część mnie pomyślała, że ​​grudzień będzie szalony, ponieważ często są marki chętne do wydawania budżetu i szybko, ale ku mojemu zaskoczeniu styczeń przyniosło kilka interesujących możliwości, w tym nowe prace konsultacyjne, które naprawdę mi się podobało. Mam nadzieję, że to trwa.

Zdobycie koncertu w Minicon Traverse Money! Jestem podekscytowany, że mogę mówić na tej wirtualnej konferencji. Ta runda specjalizuje się we wszystkich różnych sposobach, w jaki twórcy treści podróży mogą zarabiać pieniądze – i będę mówić o tym, jak rozpoczęcie Patreon zaoszczędził moją firmę! Jest 18 lutego i możesz dowiedzieć się o wiele więcej informacji.

Wyzwania

Choroba Lewisa miała w tym miesiącu dwie przerażające niepowodzenia. 28 grudnia zdiagnozowano FIP z FIP, i od tego czasu obracało się nasze życie.

FIP jest jedną z najgorszych diagnoz, jakie może uzyskać kot. Jeszcze dwa lata temu FIP było około 98% śmiertelnych (100% dla mokrego FIP, który jest typem Lewis, i 96% dla suchego FIP) bez leczenia nie jest dostępny poza opieką paliatywną. Ale wszystko się zmieniło. Dostępne jest teraz leczenie o nazwie GS, które ma 80-90% wskaźnik wyleczenia !!!

Jednak GS nie został zatwierdzony przez FDA ani odpowiednik w innych krajach. Z tego powodu jest sprzedawany jako „suplement diety”, a kilku weterynarzy, którzy go znają, nie mogą go przepisać ani administrować; Wysyłka go na arenie międzynarodowej może być bałaganem. Jak ludzie to rozumieją? Grupy na Facebooku. Istnieją niesamowite sieci, które pomagają ludziom uratować koty na całym świecie. Jest to szary obszar legalności, co czyni go środowiskiem czarnego rynku.

I z tego powodu wielu weterynarzy nie wie, że to leczenie w ogóle istnieje. Więc mówią ci, żebyś odłożył kota – tak jak nasz weterynarz.

Dzięki Bogu znaleźliśmy jedną z tych grup. Dzień, w którym Lewis został zdiagnozowany, Charlie pojechał do Brno, abynullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *