Jak zmiażdżyć go na Couchsurfing

Ostatnia aktualizacja: 25/25/20 | 25 września 2020

Couchsurfing był jednym z pierwszych witryn internetowych podróżujących gospodarką na świecie.

Couchsurfing został wymyślony przez 21-letniego Casey Fenton w 1999 roku. Po tym, jak znalazł tani lot na Islandię, zdał sobie sprawę, że nie ma miejsca do powiedzenia.

Zamiast zdecydować się na drogi hotel, Fenton zhakował się do bazy danych stażystów University of Islandii i wysłał e-mailem 1500 stażystów z prośbą o miejsce. Prawie 100 osób odpowiedziało. Kiedy wrócił do domu, Casey przyszedł i zaczął na kanapę. Stamtąd witryna wyrosła na jedną z głównych metod, które podróżnicy łączą się z mieszkańcami, aby zatrzymać się wydarzeń i lokalizacji.

To (i takie strony takie jak Ogąki, servas i globalfreeloaders) pozostaje jedną z najlepszych metod łączenia się z mieszkańcami, zejścia ze ścieżki podróży głównej wakacji, pozyskiwania nowych przyjaciół i oszczędzania pieniędzy, otrzymując bezpłatne zakwaterowanie.

Zacząłem korzystać z Couchsurfing podczas mojej pierwszej rundy światowej podróży w 2006 roku. Moim pierwszym uchwytem była pani w Atenach, która nauczyła mnie, co jest najlepszym żyroskopiem, podczas gdy mój drugi trzymał faceta, który pozwolił mi zostać w swoim pensjonacie (z basenem!) Tak długo, jak pragnąłem, i trzecia para w Melbourne, która pokazała mi przedmieścia.

Chociaż wykorzystałem to tylko kilka razy w tej oryginalnej podróży, w kolejnych latach skończyło się to moja linia życia. Zadowolniłem ludzi, których dziś dzwoniłem do dobrych przyjaciół. Couchsurfing otworzył dla mnie świat wybitnych ludzi, jednocześnie pomagając obniżyć największe koszty podróży.

Chociaż usługa nie jest tak widoczna, jak się stosuje, pozostaje wystarczająco widoczna, w której Holds wciąż jest zalany z większą liczbą próśb, niż mogą sobie poradzić i musisz się wyróżnić.

Jeśli wysyłasz wiele próśb i nikt nie komponuje się – nawet w celu stwierdzenia nie – to coś jest nie tak z twoim podejściem. Holds mogą normalnie zapachować podróżników, którzy po prostu chcą ich wykorzystać w bezpłatnej lokalizacji, aby pozostać w odległości mili (lekcja, którą wcześnie odkryłem trudną metodę).

Ważne jest, aby pamiętać, że ludzie, których wyciągasz, mają prawdziwe życie i zabierają cię do domu za darmo. Daty mogą nie działać i/lub mogą otrzymać tak wiele próśb (i jest to niezwykle prawdziwe w przypadku znaczących miejsc), że po prostu nie mają czasu, aby odpowiedzieć na nie.

Jak więc prosperujesz na Couchsurfing? Jak znaleźć ludzi, którzy będą zgodzić się na trzymanie cię, ale nie będą ogólnie pełzać? Pokaż, że chcesz być zaangażowany w społeczność. Na co Ci zależy. Że poświęciłeś czas na szczegółowe wypełnienie swojego profilu i nie wykorzystujesz tego tylko jako metody, aby uniknąć płacenia 30 USD za łóżko w akademiku.

Oto, jak prosperować i zdobyć akcję w zakresie Couchsurfing:

Zawsze mają wiele (i aktualnych) zdjęć profilowych

To pokazuje mi, jako potencjalny gospodarz, że jesteś prawdziwą osobą. Miej swoje zdjęcia z przyjaciółmi, z podróży i dobrze się bawić. Widzę, że poświęciłeś czas na odłożenie zdjęć. Pokazuje, że ci zależy i masz życie towarzyskie.

Ponadto upewnij się, że pasują do twojego wieku. Jeśli twój profil stwierdza, że ​​masz 30 lat, a twoje zdjęcia wyglądają, jakby zostały zrobione dziesięć lat temu, to trochę dziwne. Informuj je na bieżąco. Ciągle dodaję zdjęcia z moich podróży. Obecnie mam pięć przesłanych. Nie wierzę, że istnieje jakaś magiczna liczba, ale im więcej, tym lepiej.

Wypełnij swój profil szczegółowo

Jeśli poświęciłeś czas na wypełnienie swojego profilu, najprawdopodobniej wskazuje, że jesteś poważny w tej stronie. Da to ludziom szansę dowiedzieć się, jaki typ osoby jesteś, zamiast zgadywać na podstawie jednego e-maila, który je skomponowałeś i to dziesięcioletnie zdjęcie, które szybko postawiłeś. Profile z uwierzeniem i szczegółami uzyskują znacznie więcej odpowiedzi. Chcę wiedzieć o kompletnym nieznajomym, który będę mieć w moim domu, a twój pełny profil pozwala mi to zrobić.

Mieć sugestie i recenzje

Zarówno Holds, jak i podróżnicy mogą naliczyć sugestie innych gospodarzy, przyjaciół i gości. Jak zawsze, im bardziej pozytywne recenzje, tym lepiej. Jeśli zobaczysz, że inni ludzie zostali z The Hold i mieli zabawne i wolne od ryzyka doświadczenie, najprawdopodobniej też. W końcu możesz nie spotkać się z trzymaniem, ale przynajmniej wiesz, że nie są pełzającymi lub zabiorą twoje rzeczy.

Dokładnie to samo działa dla Ciebie, przyszłego gościa. Holds chcą zobaczyć, że nie jesteś też pełzającym!

Jeśli jednak jesteś nowy w usłudze, nie masz żadnych recenzji, poproś swoich dobrych przyjaciół, którzy korzystają z usługi, aby skomponować ocenę i opisać cię jako przyjaciela. Akceptuję wielu ludzi jako gości, ponieważ chociaż są nowością w służbie, mają pozytywne oceny od osób, które znają (które również mają pozytywne recenzje), od innych osób, które zadowolili podróżowanie lub ze spotkań na kanapie.

Weź udział w spotkaniach w Twoim mieście

Jeśli jesteś nowy na platformie i nie masz żadnych recenzji, weź udział w lokalnych spotkaniach i wydarzeniach. W końcu Couchsurfing to coś więcej niż pozostanie z ludźmi. To jest oBycie częścią społeczności!

Każde miasto – w tym twoje – prawdopodobnie będzie wiele rutynowych działań, grup i wydarzeń, w które możesz uczestniczyć. Poznaj ludzi – zarówno jako lokalnego, jak i podróżnika – i poznaj ich. Idź miejsca. Spędzać czas. Uzyskaj oceny od ludzi. Nie wszystkie twoje oceny wymagają znalezienia od osób, które pozostały z tobą!

Ponadto jest to wspaniała metoda pozyskiwania nowych dobrych przyjaciół, którzy lubią podróżować! Możesz skorzystać z funkcji „Hangouts” w aplikacji, aby znaleźć ludzi w pobliżu, sugerować działania i nawiązywać połączenia. Jest to najszybsza metoda uzyskania ocen i rozwoju konta.

Być najpierw trzymającym się

Inną metodą zdobywania ocen (a także oddania społeczności) jest trzymanie ludzi. Bycie trzymającym się nie zawsze polega na tym, że ludzie zostali z tobą. Często jest to po prostu przewodnik po wycieczkach. Miałem wybitne uchwyty, które właśnie pokazały mi swoje miasto – od dziewczynki na Ukrainie, która zabrała mnie na imprezę uniwersytecką, po faceta w Oksfordzie, który zabrał mnie wiosłując, do dobrych przyjaciół w Monachium, który zabrał mi wybitny koncert rockowy.

Jeśli nie masz obszaru do gościnnego, zaoferuj ludziom i pokazanie ich w całym mieście. Jeśli ludzie spędzili z tobą czas – nawet jeśli nie pozostali w Twojej lokalizacji – nadal będziesz zarabiać recenzje, poznawać nowych przyjaciół i zwiększyć możliwości trzymania się drogi!

Zostać zweryfikowany

Couchsurfing wykorzystuje różne poziomy weryfikacji. Członkowie mogą być weryfikowane na podstawie adresu, identyfikatora rządowego, numeru telefonu i płacących opłatę członkowską. Weryfikacja jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić możliwości hostowania. Zrozumienie, że dana osoba została zweryfikowana, zmniejsza prawdopodobieństwo, że będzie szalonym zabójcą psycho.

Od 2020 r. Couchsurfing wymaga niewielkiej opłaty za zakup platformy (ze względu na ich walki finansowe z Covid19). Wymóg płacenia 2,39 USD miesięcznie (lub 14,29 USD rocznie), który dostarcza dostęp do platformy i otrzymuje weryfikację (jeśli zostałeś już weryfikowany, nie będziesz wymagać zapłaty do 2021 r.).

Chociaż jest to koszt, jest to znikomy. Społeczność ma mnóstwo wartości, od swojej aplikacji, przez fora po bezpłatne oferowane przez niego zakwaterowanie. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zachęcam do uiszczenia opłaty. To jest tego warte!

Napisz urzekające i osobiste prośby

Podczas wysyłania próśb o hosta zrób swoje żądanie osobiste. Nie komponuj tylko jednego lub dwóch zdań, komunikuj to, co podobało Ci się w ich profilu, dlaczego byłbyś dobrym dopasowaniem, rutynami i hobby, co chcesz z tego wydobyć i co możesz zaoferować gospodarzowi. Bądź interesujący i bądź osobisty.

Powodem, dla którego wiele osób zawodzi w Couchsurfing, jest to, że wysyłają nudne, ogólne, wycięte e-maile. Oto przykład:

Cześć Matt,

W przyszłym tygodniu odnoszę się do Austina przez 3 dni. Czy mogę z Tobą zostać?

Sam

Zignorowałbym lub nie odpowiedziałbym nie na ten e -mail. Nie mówi mi nic o tej osobie. Muszę wykonać dodatkową pracę, aby przejść na stronę osoby, kliknąć i dowiedzieć się samodzielnie, jeśli ta osoba jest typowa, czy nie.

Byłby znacznie lepszy e -mail:

Cześć Matt,

Jak się masz? W przyszłym tygodniu odnoszę się do Austina przez trzy dni i zobaczę twoją stronę. Podobnie jak ty, jestem także wielkim fanem Game of Thrones, Whisky i Thai Food. Byłoby niezwykłe, aby mieć ciąży, który mógłby mi pokazać te rzeczy w Austin. Słyszałem wiele wspaniałych rzeczy o mieście i staram się wyjść na zewnątrz i odkrywać. Lubię też gotować i chciałbym gotować posiłek z mojego kraju, Francji! Jestem cicho, czysty i nie będę w twojej metodzie, jeśli wymagasz pracy czy coś takiego.

– Sam

To rodzaj e -maila, który otrzymałby ode mnie akcję! Ponadto Benny Lewis z Fluent w ciągu 3 miesięcy, który posiadał ponad 2000 kanapów, korzysta z tej porady:

Pomyśl o tym, co możesz zrobić dla tego gospodarza. Ludzie zwykle są bardzo egocentryczani w swoich e-mailach i stwierdzają, jak wybitna jest osoba, co sprawiłoby, że często przewróciłem oczy. Ale dziwny e -mail pochodzi od kogoś, kto wybrał coś na moim profilu, na przykład językiem, którego chciałbym się nauczyć i stwierdzić, że w zamian za kanapę może mi pokazać kilka z tego języka. To stymulowałoby moje zainteresowanie i zmusiłoby mnie do trzymania ich więcej!

Kiedy istnieje poczucie, że ktoś powinien być hostowany, zapominając, że zapewniam im dachy i lokalne wycieczki itp., Bezpłatnie, to powiew świeżego powietrza, gdy ktoś stwierdza, że ​​jeśli zabiorę go do lokalnego Klub, pokaże mi ruchy taneczne hip-hopowe.

Nie bądź egocentryczny. Oczywiste jest, że próbujesz znaleźć bezpłatną lokalizację, ale musisz wyjść poza to. Poinformuj, co możesz dla nich zrobić i dlaczego będzie to zabawne doświadczenie.

Wyślij wiele żądań

Częścią Couchsurfing jest gra liczbowa. To tylko fakt systemu. Jeśli wysyłasz e -mailem tylko jedną lub dwie osoby, szczególnie w mieście z kilkoma gospodarzami, to sceptyczne, że odniesiesz duży sukces. Wyślij e -mail do jak najwięcej holdów, aby zmaksymalizować szansęs. Stwierdzenie „przepraszam, znalazłem innego gospodarza”, nie spowoduje żadnej złej krwi, a wiele przyczyny potwierdzi, że wysyłasz e -mail do wielu osób. Nie wysyłam e -maili do potencjalnych holców, którzy nie byli aktywni na stronie w ciągu 30 dni, ponieważ mniej prawdopodobne jest, że zareagują na Ciebie.

***
Większość ludzi zawodzi w Couchsurfing, ponieważ po prostu wykorzystują go jako metodę, aby uzyskać bezpłatną lokalizację na pobyt. Wkładają w to trochę wysiłku, ale oczekują znakomitych wyników. Couchsurfing to postawa, metoda myślenia i, co ważne, społeczność.

Nie wszyscy chcą wchodzić w interakcje z gośćmi, ale nawet ci, którzy chcą bardzo mało kontaktu, nadal chcą się spotkać i rozmawiać z interesującymi ludźmi. Jeśli tego nie zrobili, zamiast tego umieścili swoją lokalizację na Airbnb.

Aby zmiażdżyć go na Couchsurfing, wymagasz pozytywnego nastawienia i chęci bycia częścią społeczności.

Nie możesz po prostu korzystać z ludzi do bezpłatnego miejsca.

I zawsze pamiętaj, aby być dobrym gościem: szanuj, bądź czysty, bądź uporządkowany i postępuj zgodnie z wszelkimi politykami „domowymi” ustanowionymi przez gospodarzy.

Jak podróżować po świecie za 50 USD dziennie

Mój „New York Times Times” bardzo popularny przewodnik w miękkiej oprawie po podróży na World Travel pokaże, jak opanować sztukę podróży, aby upewnić się, że zejdziesz z utartej ścieżki, zaoszczędzić pieniądze i będziesz mieć głębsze wrażenia z podróży. To twój przewodnik do planowania A, który BBC nazwał „Biblią dla podróżników budżetowych”.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i rozpocząć czytanie już dziś!

Zarezerwuj swoją podróż: logistyczne pomysły i sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Znajdź tani lot, wykorzystując Skyscanner. To mój ulubiony silnik przeglądania, ponieważ wyszukuje strony internetowe i linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze wiesz, że żaden kamień nie pozostaje obrócony.

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, skorzystaj z Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów i hoteli.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie podróży zabezpieczy cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą i odwołaniem. To kompleksowe bezpieczeństwo na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moja ulubiona firma oferująca najlepszą usługę i wartość to:

Bezpieczeństwo (najlepsze dla wszystkich)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie ewakuacji)

Gotowy do zarezerwowania podróży?
Sprawdź moją stronę zasobów, aby uzyskać najlepszą firmę do wykorzystania podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, które używam podczas podróży. Są najlepszymi w klasie i nie możesz się pomylić, korzystając z nich podczas podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *